in

Tribünlerin Tamamının Seyirciye Açılması Planlanıyor

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, hedeflerinin stadyumlardaki seyirci kapasitesini yüzde 100’e çıkarmak olduğunu söyledi.

Nihat Özdemir, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu’nda yaptığı konuşmada, ”Bu sezon da tribünlerimiz yüzde 50, localarımızı yüzde 100 olarak oynatmaya devam ediyoruz. Çok yakında %100 kapasite ile stadyumlara girişi açacağız. 12 yaş altındaki çocuklarımızın da maç sevgisini yerine getirmemiz lazım. Tahmin ediyorum onu da çözerek tribünleri 12 yaş altına açmayı hedefliyoruz.” dedi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Kadınlar Süper Ligi’nin bu sezon 24 takımla oynanacağını dile getirerek, ay sonu itibariyle Bölgesel Amataör Lig ve Süper Amatör Lig ile kadın liglerinin de başlatılacağını söyledi.

Nihat Özdemir yabancı oyuncu kuralıyla ilgili olarak da, “Bakın şimdi kulüpler altyapıdan oyuncu oynatıyor. Fenerbahçe’de bunu gördük. Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu, Beşiktaş’ta Rıdvan Yılmaz yetişti. Trabzonspor da aynı şekil. Biz bu kuralı getirmeseydik, eskisi gibi devam ederdi. Gelecek sene yabancı kuralını 7+4, sonra da 6+5’e kadar düşürmede kararlıyız. 8-9 takım sahaya 11 yabancı ile çıktı. Altyapıya önem vermeliyiz. Milli Takım’a oyuncular vermeliyiz. 8+3 kararı verdik, 10. hafta itibariyle takımlar 6,9 ortalamasında yabancı oynatmış. 8 hak verdik, onlar 7 oyuncu oynatmış. 5’in altında yabancıyla oynayan var.” ifadelerini kullandı.

Başkan Özdemir tribünlerin yüzde 100’ünün taraftarlara açılmasını için çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Özdemir’in açıklamalarından satır başları şöyle:

”Kulüpler Birliği ile de istişare ederek, ligin yeni yayın dönemi için yapılacak ihale süreci için bir danışmanla anlaştık. Daha önceki ihalede anlaşma 5 yıllıktı biliyorsunuz, 3 mü 5 mi olsun diye de şu anda istişare ediyoruz. 2.5 yıldır görevdeyiz. Geldiğimiz ilk günden bugüne kadar Kulüpler Birliği ile TFF’nin şimdiye kadar yapmadığı sayıda toplantı yaptık. Sürekli iletişim halindeyiz ve kulüplerimizi dinliyoruz. Daima istişare halindeyiz.

Öncelikli hedefimiz Dünya Kupası için play-off oynamak. Önümüzdeki 2 maçı alırsak, Norveç’in de puan kaybı yaşaması halinde umarım play-off kapısı açılacak.

Pandemi nedeniyle gelirleri düşen kulüplerimize bu seneye mahsus olarak harcama limitlerini %25 aşabileceklerini belirttik.

MHK başkanının kısa süre içinde belli olacağını ifade eden Özdemir, “Bir iki gün içerisinde MHK’nin yeni başkanını açıklayacağız. Görüşmelerimiz devam ediyor. İsimler var, bir tanesinde karar vereceğiz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Kupada da Esiyor

Mustafa Dalcı Yedekleri de Motive Etmeli