in

TSYD Ankara Kupası 7 Ağustos’ta

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Kupası’nda TFF 1. Lig ekipleri MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği karşılaşacak.

TSYD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Ata, yaptığı açıklamada TSYD Ankara kupasının 54’üncüsünün düzenleneceğini belirterek, 7 Ağustos Cumartesi günü saat 20.00’de başlayacak karşılaşmanın bilet fiyatlarının kale arkası tribünü 30, maraton tribünü 40, kapalı tribünü 60, WIP tribünü 150, locaların ise 500 liradan satılacağını ifade etti.

Maçlarda Passolig sistemi uygulanmayacak. Taraftarlar kimliklerini ibra ederek HES koduyla stada giriş yapılacağı ve pazartesi gününden itibaren bilet satışları başlayacağı belirtildi.

TSYD ANKARA KUPASI HEYECANI

Türkiye Spor Yazarlar Derneği (TSYD) Ankara Şubesi’nin 54’üncüsünü gerçekleştireceği turnuva için Ankaragücü ve Gençlerbirliği yöneticileri ve teknik direktörleri basın toplantısı düzenledi.

HAKAN BİLGİN: ÖNEMLİ BİR KARŞILAŞMA OLACAK

Ankaragücü Başkan Vekili Hakan Bilgin, centilmenliğin tribüne yansımasını vurgulayarak “Sezon öncesi iki güzide takımı karşı karşıya gelmesi ve kendi istatistiklerini değerlendirmesi açısından önemli bir karşılaşma olacak. TSYD Kupası’nın da Ankara’da gerçekleşmesi de bizim için ayrı bir iş olarak önümüze geliyor. Sahadaki centilmenliğin de tribünlere yansımasını diliyorum. Bugüne kadar iki kulüp arasında da bir sorun oluşmadı ve bundan sonra da aynı şekilde hem sahada hem de tribünde devam edeceği kanısındayız” diye konuştu.

ARİF ÖLMEZ: LİGLER ANKARA’DA TSYD TURNUVASI İLE BAŞLAR

Turnuvanın öneminin altını çizen Gençlerbirliği Başkan Vekili Arif Ölmez, “TSYD Ankara Şubesi’nin Kupası bizim olmazsa olmazımız. Bu turnuvanın bizim adımıza çok sayıda avantajı var. Zaman zaman mahrum kaldık. Biz artık alıştık, ligler Ankara’da TSYD’nin düzenlediği turnuva ile başlar. Biz o doğrultuda bu turnuvaya hazırlanıyoruz. Ankaragücü bizim rakibimiz değil kardeşimiz. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de biz ortak hareket edeceğiz. Bu turnuvanın da her şeyden önce oyuncu sağlığı açısından verimli geçmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

METİN DİYADİN: 90 DAKİKALIK MÜCADELENİN ÖTESİNDE BİR ANLAM YÜKLENMESİN

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin, turnuvanın hazırlık sürecine vurgu yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir futbolcu olarak onlarca kez oynamış olduğum TSYD turnuvası benim için büyük anlam ifade ediyordu. Bazen kesintiye uğraması üzücüydü. Lig öncesi tekrar karşılaşma iki takım içinde güzel olacak. Ankaragücü, Gençlerbirliği karşılaşmalarında birçok kez oynamış birisi olarak da kendim için şehrin iki arkadaşının 90 dakikalık mücadelesinin ötesinde çok fazla anlam yüklemenin doğru olmadığını düşünüyorum. Ancak birbirini mahallede maçtan sonra yenenin kızdırdığı gibi bakmak gerektiği gibi bakmanın doğru olduğunu da düşünüyorum. Lig başlamadan önce de karşılaşma fırsatı bulmak da bizim için önemli bir fırsat. Diğer TFF 1. Lig takımlarına bakıldığında ekonomik bütçesini 3’te 1 oranında gerçekleştirme durumundayız. Kendi altyapı oyuncularımızı kullanarak genel bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Şu an için kısa sürede, finansal gerçekleri göz önünde bulundurarak doğru bir yol aldığımızı düşünüyoruz. İskelet bir kadro oluşturmak için iki ya da üç oyuncu transferi yaparak kendimizi garantiye almak istiyoruz.”

MUSTAFA DALCI: ANKARA İÇİN ÖNEMLİ BİR TURNUVA

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, sezon başı yapılan bu turnuva çok önemli diyerek, “TSYD Ankara Kupası’nın değerini ve önemini biliyoruz. Ankara için önemli ve değerli bir turnuva. Ankara’nın rakip değil kardeş olan iki kulübünün bu müsabakayı oynaması bizim için tabii ki önemli. Sezon başı yapılan bu karşılaşma mutlaka önemli ve değerli olacaktır. Temennim hiçbir oyuncunun sakatlanmaması, derbinin heyecanlı bir şekilde oynanmasıdır. Yeni sezona hazır olduğumuzu net bir şekilde söyleyebilirim. Sadece on numara pozisyonumuzda eksiğimiz var. Transfer komitemiz yaklaşık bir aydır çalışmalarını yapıyor. En kısa sürede de takviye yapıp sezona başlayacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borven’in Kalmasını İstiyoruz

TFF’den, ”Sarı Karta 1, Kırmızı Karta 5 Fidan” Dikme Kampanyası