in ,

Türkiye’de Daha Önce Verilmiş Tarihi Cezalar

Arda Turan’ın aldığı ceza, Türkiye futbol tarihinde verilen en yüksek cezalardan biri oldu.

Daha önce de Beşiktaş’tan Pascal Nouma, Manisaspor’dan Bülent Ataman ve Fenerbahçe’den Raul Meirelles de ciddi cezalar almışlardı.

Pascal Nouma, 2002-2003 sezonunda oynanan Fenerbahçe maçından sonra 7 ay futboldan men edilmişti. Nouma, derbide attığı golün ardından yaptığı sevinç nedeniyle Türkiye futbol tarihinin en ağır cezasına çarptırılmıştı.

Manisaspor forması giyen Bülent Ataman, 2006-2007 sezonunda Sakaryaspor ile oynanan maçta hakem Cüneyt Çakır’ın üzerine yürümüştü. Sinirlerine hakim olamayan Bülent Ataman, Cüneyt Çakır’ın FIFA kokartını sökmüştü. PFDK, bu hareketinin ardından Bülent Ataman’a 20 maç futboldan men cezası vermişti. Daha sonra Tahkim Kurulu, cezayı 9 maça indirmişti.

Galatasaray’da oynayan Engin Baytar ve Fenerbahçe forması giyen Raul Meireles de aldıkları cezalarla Türkiye futbol tarihine geçen isimler olmuşlardı.

Engin Baytar, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan Süper Kupa maçında hakem Cüneyt Çakır ile tartışmıştı. Oldukça sert bir itirazda bulunan Engin Baytar, Cüneyt Çakır’ın yakasına yapışmıştı. PFDK, Cüneyt Çakır’a yaptığı bu hareket sonrası, Engin Baytar’a 11 maç ceza vermişti.

Raul Meireles ise Galatasaray ile 2013 yılında oynanan derbi maçta hakem Halis Özkahya’ya bir pozisyonun ardından sert bir itirazda bulunmuştu. Hakem Halis Özkahya’ya tüküren Meireles, PFDK tarafından 11 maç futboldan men cezası almıştı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Arman Talay Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu

Rukiye Yıldırım Avrupa Şampiyonu