UEFA Avrupa Ligi’nde 4. hafta maçları bugün yapılacak.
C Grubu’nda yer alan Medipol Başakşehir, saat 21.00’de başlayacak maçta Almanya temsilcisi Hoffenheim’ı konuk edecek.
Atiker Konyaspor ise TSİ 23.05’te oynanacak I Grubu mücadelesinde, Avusturya’nın Salzburg ekibiyle deplasmanda karşılaşacak.
BAŞAKŞEHİR-HOFFENHEIM MAÇI SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?
3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda saat 21.00’de başlayacak karşılaşmayı Avusturya Futbol Federasyonundan hakem Harald Lechner yönetecek.
Müsabaka, TRT 1 ve Tivibu Spor 2’den canlı yayınlanacak.
UEFA Avrupa Ligi’nde oynadığı 3 maçta bir puanla son sırada bulunan turuncu-lacivertli ekip, Hoffenheim’ı mağlup ederek gruptaki şansını sürdürmek istiyor.
Almanya’da oynanan maçı 3-1 kazanan Hoffenheim ise İstanbul’a 3 puanla üçüncü sırada geliyor.
MAHMUT VE EMRE, HOFFENHEİM MAÇINDA YOK
Medipol Başakşehir, sakatlıkları bulunan Manuel Da Costa, Mehmet Batdal, Mahmut Tekdemir ve Emre Belözoğlu’nun son durumları hakkında açıklama yaptı. Mahmut ile Emre, turuncu-lacivertlilerin Hoffenheim maçında oynayamayacak.
Turuncu lacivertlilerin resmi internet sitesinden konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:
“Takımımızın dün yaptığı antrenmana Göztepe maçında sakatlanan ve sağ ayak baş parmağı ekleminde yırtık ve kemik ödemi tespit edilen Manuel Da Costa, geçtiğimiz hafta içi antrenmanda ayak bileğini burkan ve kemik ödemi saptanan Mehmet Batdal, Teleset Mobilya Akhisarspor müsabakasında sakatlıkları nedeniyle oyundan çıkan oyunculardan sol uyluk üst ön adalesinde birinci derece kas hasarı saptanan Mahmut Tekdemir ile sağ baldırında kas spazmı ve kas zarında minimal ödemi bulunan Emre Belözoğlu katılmadı.”
SALZBURG-ATİKER KONYASPOR MAÇI SAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?
Salzburg Stadı’nda TSİ 23.05’te başlayacak karşılaşmayı, İtalya Futbol Federasyonundan Paolo Mazzoleni yönetecek. Mücadele Tivibu Spor 2’den naklen yayınlanacak.
Gruptaki ilk karşılaşmasında Fransa temsilcisi Olympique Marsilya’ya deplasmanda 1-0 yenilen Atiker Konyaspor, ikinci haftada konuk ettiği Portekiz ekibi Vitoria karşısında aldığı 2-1’lik galibiyetle, Avrupa kupalarındaki ilk 3 puanına ulaştı. Bir önceki maçta sahasında Salzburg’a 2-0 yenilen yeşil-beyazlı ekip, yarın rakibini mağlup etmeye çalışacak.
Yeşil beyazlı takımda, Mustafa Reşit Akçay ile yolların ayrılmasının ardından takımın başına geçen Mehmet Özdilek, teknik direktörlük kariyerinde ilk kez Avrupa’da bir maça çıkacak.
Grup liderliğini elinde bulunduran Salzburg’un 7 puanı bulunuyor.
I Grubu’nun dördüncü haftasındaki diğer maçta Vitoria, Olympique Marsilya’yı ağırlayacak.
ATİKER KONYASPOR, AVRUPA’DA 10. SINAVINDA
Atiker Konyaspor, yarınki karşılaşmayla Avrupa kupalarında 10. sınavına çıkacak.
Avrupa arenasında ilk kez geçen sezon mücadele eden Konya temsilcisi, tamamı UEFA Avrupa Ligi’nde çıktığı toplam 9 maçta birer galibiyet ve beraberlik alırken, 7 karşılaşmada yenildi. Atiker Konyaspor, bu maçlarda attığı 4 gole karşılık kalesinde 16 gol gördü.
Ligde 4. haftanın maç programı (TSİ) şöyle:
21.00 Slavia Prag (Çekya) – Villarreal (İspanya)
21.00 Maccabi Tel Aviv (İsrail) – Astana (Kazakistan)
21.00 Young Boys (İsviçre) – Dinamo Kiev (Ukrayna)
21.00 Partizan (Sırbistan) – Skenderbeu (Arnavutluk)
21.00 Medipol Başakşehir – Hoffenheim (Almanya)
21.00 Ludogorets (Bulgaristan) – Braga (Portekiz)
21.00 Rijeka (Hırvatistan) – Austria Wien (Avusturya)
21.00 AEK (Yunanistan) – Milan (İtalya)
21.00 Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) – Atalanta (İtalya)
21.00 Olympique Lyon (Fransa) – Everton (İngiltere)
21.00 Kopenhag (Danimarka) – Zlin (Çekya)
21.00 Lokomotiv Moskova (Rusya) – Sheriff (Moldova)
23.05 FCSB (Romanya) – Hapoel Beer-Sheva (İsrail)
23.05 Viktoria Plzen (Çekya) – Lugano (İsviçre)
23.05 Arsenal (İngiltere) – Kızılyıldız (Sırbistan)
23.05 Köln (Almanya) – BATE (Belarus)
23.05 Vitoria Guimaraes (Portekiz) – Olympique Marsilya (Fransa)
23.05 Salzburg (Avusturya) – Atiker Konyaspor
23.05 Hertha Berlin (Almanya) – Zorya (Ukrayna)
23.05 Athletic Bilbao (İspanya) – Östersunds (İsveç)
23.05 Vitesse (Hollanda) – Zulte Waregem (Belçika)
23.05 Lazio (İtalya) – Nice (Fransa)
23.05 Real Sociedad (İspanya) – Vardar (Makedonya)
23.05 Rosenborg (Norveç) – Zenit (Rusya)