UEFA Avrupa Ligi’nin ikinci haftasında 24 maç oynanacak.
I Grubu’nda yer alan Atiker Konyaspor, Portekiz temsilcisi Vitoria Guimaraes’i konuk edecek.
Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nda saat 20.00’de başlayacak maç TRT ve Tivibu Spor 2’den naklen yayınlanacak. Karşılaşmayı Makedonya Futbol Federasyonundan hakem Aleksandar Stavrev yönetecek.
Konyaspor, bu sezon UEFA Avrupa Ligi’ndeki ilk maçında deplasmanda Fransa ekibi Olympique Marsilya’ya 1-0 yenildi.
Medipol Başakşehir ise bir diğer Portekiz ekibi Braga ile deplasmanda karşılaşacak.
Braga Stadı’nda TSİ 22.05’te başlayacak karşılaşmayı Slovenya Futbol Federasyonundan hakem Matej Jug yönetecek. Braga – Başakşehir maçı Tivibu Spor 2’den naklen yayınlanacak.
UEFA Avrupa Ligi ilk maçında sahasında Ludogorets ile golsüz berabere kalan Medipol Başakşehir, Braga’yı mağlup ederek gruptaki ilk galibiyetini almak istiyor.
UEFA Avrupa Ligi’nde maç programı (TSİ) şöyle:
18.00 Astana (Kazakistan) – Slavia Prag (Çekya)
20.00 Zenit (Rusya) – Real Sociedad (İspanya)
20.00 Rosenborg (Norveç) – Vardar (Makedonya)
20.00 Nice (Fransa) – Vitesse (Hollanda)
20.00 Lazio (İtalya) – Zulte Waregem (Belçika)
20.00 Östersunds (İsveç) – Hertha Berlin (Almanya)
20.00 Athletic Bilbao (İspanya) – Zorya (Ukrayna)
20.00 Atiker Konyaspor – Vitoria Guimaraes (Portekiz)
20.00 Salzburg (Avusturya) – Olympique Marsilya (Fransa)
20.00 BATE (Belarus) – Arsenal (İngiltere)
20.00 Köln (Almanya) – Kızılyıldız (Sırbistan)
20.00 Lugano (İsviçre) – FCSB (Romanya)
20.00 Viktoria Plzen (Çekya) – Hapoel Beer-Sheva (İsrail)
22.05 Sheriff (Moldova) – Kopenhag (Danimarka)
22.05 Lokomotiv Moskova (Rusya) – Zlin (Çekya)
22.05 Everton (İngiltere) – Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)
22.05 Olympique Lyon (Fransa) – Atalanta (İtalya)
22.05 Milan (İtalya) – Rijeka (Hırvatistan)
22.05 AEK (Yunanistan) – Austria Wien (Avusturya)
22.05 Braga (Portekiz) – Medipol Başakşehir
22.05 Ludogorets (Bulgaristan) – Hoffenheim (Almanya)
22.05 Skenderbeu (Arnavutluk) – Young Boys (İsviçre)
22.05 Partizan (Sırbistan) – Dinamo Kiev (Ukrayna)
22.05 Maccabi Tel Aviv (İsrail) – Villarreal (İspanya)