in

UEFA AVRUPA LİGİ’NDE SON HAFTA HEYECANI

UEFA Avrupa Ligi’nin 6. haftasında 24 maç oynanacak.

Arsenal, Atalanta, Braga, Dinamo Kiev, FCSB, Lazio, Olympique Lyon, Milan, Nice, Östersunds, Partizan, Viktoria Plzen, Real Sociedad, Salzburg, Villarreal ve Zenit’ten sonra son 32 turuna yükselecek takımlar, 6. hafta maçlarının ardından belirlenecek.

C Grubu’nda yer alan Medipol Başakşehir, saat 21.00’de başlayacak maçta sahasında Portekiz temsilcisi Braga ile karşılaşacak.

Atiker Konyaspor ise TSİ 23.05’te oynanacak I Grubu mücadelesinde, bir diğer Portekiz ekibi Vitoria Guimaraes’e konuk olacak.

UEFA AVRUPA LİGİ’NDE KONYASPOR VE BAŞAKŞEHİR MUCİZE PEŞİNDE

Atiker Konyaspor, UEFA Avrupa Ligi I Grubu’ndaki 6. ve son maçında Portekiz temsilcisi Vitoria Guimaraes’e konuk olacak.
Afonso Henriques Stadı’nda TSİ 23.05’te başlayacak karşılaşmayı Almanya Futbol Federasyonundan Daniel Siebert yönetecek
Gruptaki diğer maçta, ikinci sıradaki Olympique Marsilya, lider Salzburg’u ağırlayacak.
Son maçlar öncesi Atiker Konyaspor 5 puanla üçüncü, Portekiz ekibi ise 4 puanla dördüncü sırada bulunuyor. Yeşil beyazlıların grubu ikinci sırada tamamlayarak, son 32 turuna yükselebilmesi için öncelikle maçını kazanıp, Olympique Marsilya’nın yenilmesini bekleyecek.
Puan durumu
UEFA Avrupa Ligi I Grubu’nda son hafta maçları öncesi puan durumu şöyle:
Takımlar O G B M A Y Av. P
1- Salzburg 5 3 2 0 7 1 6 11
2- Olympique Marsilya 5 2 1 2 4 4 0 7
3- Atiker Konyaspor 5 1 2 2 3 5 -2 5
4- Vitoria Guimaraes 5 1 1 3 4 8 -4 4
Atiker Konyaspor, yarınki karşılaşmayla Avrupa kupalarında 12. randevusuna çıkacak.
Avrupa arenasında ilk kez geçen sezon mücadele eden Konya temsilcisi, tamamı UEFA Avrupa Ligi’nde çıktığı 11 maçta 1 galibiyet, 3 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı.
Temsilcimiz, bu maçlarda attığı 5 gole karşılık kalesinde 17 gol gördü.

BAŞAKŞEHİR’İN RAKİBİ BRAGA

Avrupa Ligi’ndeki diğer temsilcimiz Medipol Başakşehir ise UEFA Avrupa Ligi C Grubu 6. ve son maçında sahasında Portekiz’in Braga takımı ile karşılaşacak.
3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda saat 21.00’de başlayacak karşılaşmayı İskoçya Futbol Federasyonundan hakem John Beaton yönetecek.
C Grubu’nda 5. maçlar sonunda, Medipol Başakşehir 5 puanla 3. sırada yer alırken, 10 puanla lider durumda bulunan Braga ise bu karşılaşma öncesinde gruptan çıkmayı garantiledi.
Gruptaki son maçında Ludogorets’i deplasmanda mağlup ederek bir üst tura çıkma şansını son haftaya taşıyan Medipol Başakşehir’in sahasında Braga’yı yenmekten başka şansı yok.
Turuncu-lacivertli ekibe gruptan çıkma adına yalnızca Braga’yı mağlup etmesi de yeterli olmayacak. Grupta iddiası kalmayan Alman ekibi Hoffenheim’ın da sahasında, 8 puanla 2. sırada yer alan Ludogorets’i yenmesi şart. Medipol Başakşehir ve Hoffenheim maçlarını kazanması durumunda, puanını 8’e yükseltecek turuncu-lacivertliler, ikili averajda üstün olduğu Ludogorets’in önünde ikinci sıraya yükselerek gruptan çıkmayı başaracak.

Ligde 6. haftanın maç programı (TSİ) şöyle:

21.00 Slavia Prag (Çekya) – Astana (Kazakistan)

21.00 Villarreal (İspanya) – Maccabi Tel Aviv (İsrail)

21.00 Young Boys (İsviçre) – Skenderbeu (Arnavutluk)

21.00 Dinamo Kiev (Ukrayna) – Partizan (Sırbistan)

21.00 Medipol Başakşehir – Braga (Portekiz)

21.00 Hoffenheim (Almanya) – Ludogorets (Bulgaristan)

21.00 Rijeka (Hırvatistan) – Milan (İtalya)

21.00 Austria Wien (Avusturya) – AEK (Yunanistan)

21.00 Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) – Everton (İngiltere)

21.00 Atalanta (İtalya) – Olympique Lyon (Fransa)

21.00 Kopenhag (Danimarka) – Sheriff (Moldova)

21.00 Zlin (Çekya) – Lokomotiv Moskova (Rusya)

23.05 FCSB (Romanya) – Lugano (İsviçre)

23.05 Hapoel Beer-Sheva (İsrail) – Viktoria Plzen (Çekya)

23.05 Arsenal (İngiltere) – BATE (Belarus)

23.05 Kızılyıldız (Sırbistan) – Köln (Almanya)

23.05 Vitoria Guimaraes (Portekiz) – Atiker Konyaspor

23.05 Olympique Marsilya (Fransa) – Salzburg (Avusturya)

23.05 Hertha Berlin (Almanya) – Östersunds (İsveç)

23.05 Zorya (Ukrayna) – Athletic Bilbao (İspanya)

23.05 Vitesse (Hollanda) – Nice (Fransa)

23.05 Zulte Waregem (Belçika) – Lazio (İtalya)

23.05 Real Sociedad (İspanya) – Zenit (Rusya)

23.05 Vardar (Makedonya) – Rosenborg (Norveç)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kanatlı hikayeler / ERHAN KARADAĞ

BEŞİKTAŞ TARİH YAZARAK ÜST TURA ÇIKTI