in

UEFA Galatasaray Kararını Açıklıyor

Fransız devi Paris Saint Germain, İtalyan efsanesi Milan ve Süper Lig şampiyonu Galatasaray için kader günü geldi çattı.

UEFA’nın bugün Paris Saint Germain, Galatasaray ve Milan’la ilgili finansal fair play kararlarını açıklaması bekleniyor.

Galatasaray’ın para cezası, maaş cezası ve yeni anlaşmayla FFP’den kurtulması beklenirken, PSG’yi en az 50 milyon euro’luk bir para cezası bekliyor. Milan’ın ise Avrupa kupalarından men edileceği tahmin ediliyor.

UEFA’nın en çok merakla beklenen kararı ise Paris Saint Germain ile ilgili…

UEFA’nın Neymar transferiyle ilgili PSG hakkında açtığı soruşturmayla ilgili kararını geçtiğimiz Cuma günü verdiği belirtiliyor.

PSG, Neymar ve Mbappe tranfserleriyle Finansal Fair Play kurallarını ihlal etmişti. Fransız ekibi 2014’te de benzeri bir ihlal nedeniyle ceza almıştı. O dönem PSG’ye alınan ve satılan oyuncular arasında en fazla 60 milyon euro açık olma şartı getirilmişti.

İspanyol basınında yer alan haberlerde PSG’nin alınan ve satılan oyuncular arasındaki dengeyi tutturması gerekirken açığın gittikçe arttığı belirtiliyor.

Fransız basınında yer alan habere göre UEFA, PSG’yi Şampiyonlar Ligi’nden men etmeyecek ancak onlara çok sert yaptırımlar uygulayacak.

Ancak Marca’ya göre verilecek ceza PSG’yi Neymar veya Mbappe’yi satmaya zorlamayacak. Ancak PSG’ye en az 50 milyon euro para cezası verilmesi bekleniyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hollanda’ya 3-2 Yenildik

Fenerbahçe’de Gözler Comolli’nin İmza Töreninde