in

UEFA Uluslar Ligi Para Ödülleri Artırıldı

UEFA’nın bu yıl ilk kez yapacağı Uluslar Turnuvası’nda dağıtılacak para ödülleri artırıldı.

Grubunu 1. bitirme şansı kalmayan Türkiye’nin bu sezon turnuvadan kazanacağı para da belli oldu.

UEFA’nın bu yıl ilk kez yapacağı Uluslar Turnuvası’nda dağıtılacak para ödüllerini açıklamıştı. UEFA Uluslar Turnuvası’nda dağıtılacak para ödülleri artırdı. 55 takıma da otomatik olarak katılım parası verilecek.

Buna göre A Ligi takımlarına verilecek 1,5 milyon euro, 2 milyon 250 bin euro’ya çıkarıldı.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu B Ligi takımlarına verilecek 1 milyon euro ise 1 milyon 500 bin euro olarak revize edildi. C Ligi takımlarına verilecek 750 bin euro, 1 milyon 125 bin euro’ya; D Ligi takımlarına verilecek 500 bin euro ise 750 bin euro’ya yükseltildi.

Gruplarına birinci olarak bitiren takımlara da ayrıca para ödülleri de artırıldı. Buna göre A Ligi birincilerine 2 milyon 250 bin euro, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu B Ligi birincilerine 1,5 milyon euro, C Ligi birincilerine 1 milyon 125 bin euro, D Ligi birincilerine ise 750 bin euro verilecek.

Ayrıca Haziran 2019’da yapılacak ve A Ligi’ndeki 4 grubun birincilerinin katılacağı final four turnuvası sonucu şampiyon olan takıma 6 milyon euro, ikinciye 4,5 milyon euro, üçüncüye 3,5 milyon euro, dördüncüye ise 2,5 milyon euro verilecek.

Bu ödüllere göre Avrupa Uluslar Ligi’ni şampiyon bitiren takım toplamda 10,5 milyon euro kadar kazanabilecek. Daha önce bu ödül 7,5 milyon euro’ydu.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu B Ligi’nde ise kazanılabilecek en yüksek miktar 3 milyon euro, C Ligi’nde 2 milyon 250 bin euro, D Ligi’nde ise 1 milyon 500 bin euro olacak.

Türkiye’nin grubunu 1. bitirme şansı kalmadığı için bu turnuvadan bu sezon kazanacağı para 1,5 milyon euro olacak.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Galatasaray’da Sakatlıklar Kabus Oldu

Gecekondu’dan Muhteşem Gece / METİNER ERDEM