in

UEFA’dan Simon Kjaer ve Sağlık Ekibine Ödül

UEFA, Danimarka Futbol Milli Takımı Kaptanı Simon Kjaer ile sağlık ekibine UEFAawards’da 2021 UEFA Başkanlık Ödülü’nün verileceğini açıkladı.

Bu ödülün, Danimarka’nın, 12 Haziran’da Kopenhag’daki Parken Stadyumu’nda Finlandiya’ya karşı oynadığı UEFA EURO 2020 grup aşaması maçında 29 yaşındaki Inter Milan orta saha oyuncusu kalp krizi geçirip sahada yere yığıldığında Eriksen’in yardımına gelen hayati katkılarından dolayı bir saygı işareti olduğu belirtildi.

Açıklamada,”Sağlık ekibinin hızlı müdahalesi ve uzman acil tedavisi sayesinde, Eriksen sahada hayata döndürüldü ve şimdi mutlu bir şekilde iyileşme yolunda. Simon Kjaer, Eriksen’e hemen yardım etme konusundaki tepkisi ve sergilediği olağanüstü liderlik nitelikleri için onuru paylaşıyor.” ifadelerine yer verildi.

CEFERİN: GERÇEK KAHRAMANLAR

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin de açıklamasında, olağanüstü başarıları, profesyonel mükemmelliği ve örnek teşkil eden kişisel nitelikleri takdir eden ödülün sahiplerini, “EURO 2020’nin gerçek kahramanları” olarak nitelendirdi.

“Bu yıl, Başkanın Ödülü futbolu aşıyor” diyen Ceferin, ”Onlara UEFA Başkanlık Ödülü’nü vermek benim için gerçekten büyük bir onur. Hayatın ne kadar değerli olduğunun önemli ve ebedi bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor ve hayatımızdaki her şeyi en net perspektife yerleştiriyor. Ayrıca, iyileşmeye devam ederken Christian Eriksen ve ailesine en iyi dileklerimi göndermek istiyorum.” dedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Real Madrid Mbappe İçin 160 Milyon Euro’luk Teklif Verdi

Temsilcilerimizin Maçlarının Yayınlanacağı Kanallar Belli Oldu