in

UKRAYNA YEDEK KULÜBESİNDE 3 İSPANYOL GÖREVLİ VARDI

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, kritik Hırvatistan maçı öncesinde bir basın toplantısı düzenledi.

Hırvatistan maçına hazır olduklarını ifade eden Lucescu, Ukrayna karşılaşmasındaki fahiş hakem hatalarının altını çizdi ve flaş bir gerçeğe dikkat çekti.

2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda sekizinci maçta Hırvatistan’ı konuk edecek olan Milli Takım’da kritik viraj öncesinde Teknik Direktör Mircea Lucescu hem geride kalan Ukrayna karşılaşmasını hem de Hırvatistan maçını değerlendirdi.

Lucescu, Ukrayna maçındaki hakem hatalarına değinirken “Mucize yaratamam. Futbol oynamak için sahaya çıktığı zaman oyunu kontrol etmek isteyen bir takım yaratmak istiyorum. Ukrayna dediğim gibi grubun en iyi takımı. Ancak fahiş hakem hataları yapıldı maçta. Bu düzeyde böyle bir hakemlik görmedim. Ukrayna teknik kulübesinde üç İspanyol yetkili vardı ve sahada maçı İspanyol hakemler yönetti. Bunun da soruşturulması lazım. Ben açıkçası Collina’dan, UEFA’dan veya hakemlerden özür bekledim ancak bu henüz gelmedi. Hakem hatalarının kasıtlı yapıldığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Hırvatistan maçı hazırlıklarını ise “Benim için çok zor iki gündü. Hiçbir şey olmamış gibi oyuncuların morallerini yükseltmek zor oldu. Zor bir maç, hazırlığımızı yaptık; şimdi de maç saatini bekliyoruz” şeklinde belirten Lucescu, Hırvatistan maçındaki oyun yapısının ipuçlarını ise şöyle aktardı:

“Ben oyuncularımın gayet motive olduklarını düşünüyorum. Fizik olarak daha iyi durumda olanlardan ve defansta daha iyi organize olabilecek oyunculardan kuracağız kadromuzu. Ben oyuncularımın iyi sonuçlar alarak tekrar sevilen, takdir edilen futbolcular olmalarına yardımcı olmak istiyorum.”

Ukrayna kulübesindeki İspanyol görevlilerin kim olduklarına açıklık getiren Lucescu, “Beş hakem hatası yapıldı hepsi bizim aleyhimize ve hepsi skora etki eden hatalar. Bu yüzden bunun üzerinde duruyorum. Üç kişiden iki tanesi yardımcı antrenör biri de kaleci antrenörüydü. Bizden daha iyi oynadılar kabul ediyorum ama örneğin bu Hırvatistan maçının hakem gözlemcisi Rumen’di. Ben göreve gelince gözlemci değişmişti” dedi.

LUCESCU’DAN SRNA SÖZLERİ

Milli takımı bırakan eski öğrencisi Darijo Srna’nın, “Bana ihtiyaç duyulursa görev alabilirim” açıklaması üzerine Lucescu, ” Srna çok iyi bir oyuncu. Üst düzey bir oyuncu. Shakhtar’da ilk kaptanlığını ben verdim. Yaşı problem olmayacaktır. Hala milli takıma katkısı olur. Deneyimi ile güç katar” ifadesini kullandı.

BURAK YILMAZ FORMA BEKLİYOR

“Hafif bir sakatlığım var ama iyiye gidiyor. Takım ile birlikte tekrar çalışacağım ve son kararı hocamız verecek.

Ufak bir şansımız olsa da sonuna kadar kovalamak istiyoruz. Matematiksel olarak hala şansımız var. Ukrayna maçında iyi bir performans gösteremedik. Bunu Hırvatistan maçında telafi etmek istiyoruz.

“YABANCI KURALINA KARŞIYIM”

Türk futbolcusu olarak yabancı kuralıyla ilgili düşüncem net. Ben Türk oyuncuyum,Türk arkadaşlarımın daha fazla oynamasını isterim. Ben yabancı kuralının böyle olmasına karşıyım. Benim yaşımdaki arkadaşlarım, 30-31 yaşlarında futbolu bırakmak zorunda kalıyor.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GENÇLERBİRLİĞİ’NDE TRABZONSPOR MAÇI HAZIRLIKLARI

TÜRKİYE’NİN TAMAM YA DA DEVAM MAÇI