in , , ,

”DANGAL”… Alın çocuğunuzu bu filme götürün / ARTUN TALAY

Türk atletizminin çalışkan ve araştırmacı antrenörü Artun Talay, spor sevgisinin çocuklara aşılanabilmesi için vizyondaki bu filmi önerdi.

”Dangal” vizyondaki şahane film…

ARTUN TALAY

Aileler, öğretmenler, antrenörler alın çocuklarınızı, öğrencilerinizi bu filme götürün!

Bu film internet başından kalkmayan çocuğunuzu bile harekete geçirir.

Gerçek yaşam öyküsünden esinlenilen bu filmde, Hindistan’ın köyünde yaşayan,yoksul şampiyon güreşçisinin çocukları ele alınıyor.

Bu film bütün çocuklara, gençlere öğrencilere sporu sevdirecek ve onların ilgi alanlarını pozitif yönde etkileyecek bir film.

FİLM HAKKINDA KISA BİLGİ

Hint biyografik spor dram filmi Dangal, Hintli Mahavir Singh Phogat’ın hikayesini anlatıyor. Mahavir Singh Phogat bir güreş hayranıdır. İki küçük kızına da güreş öğretmeye karar verir.

İki kız, Babita Kumari ve Geeta Phogat, çocukluklarından başlayarak güreş eğitimi alarak büyürler. Büyüdüklerinde iki kız da güreşte iddialı isimler olmuştur. Geeta Phogat 2010 Commonwealth Oyunları’nda altın madalya kazanarak güreşte bu dalda ödül kazanan ilk kadın güreşçi olurken, kız kardeşi Babita da gümüş madalyayı alır.

Genç kadın güreşçiler başarıya giden yol boyunca sosyal şekillendirmenin baskısıyla da mücadele etmek zorunda kalacaktır…

Yönetmenliğini Nitesh Tiwari’nin üstlendiği Hint yapımının başrollerinde Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh yer alıyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GENÇLERBİRLİĞİ’NDE 4 EKSİK

“ARMAN YETER ANKARAGÜCÜ” Belgeseli 7 Ekim’de yayınlanacak / METİNER ERDEM