in

VAR İçin Yabancı Hakem Getirebiliriz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “VAR hakemi sayısını 12’den yukarıya çıkarmak istiyoruz. Belki VAR için yabancı hakem getirebiliriz.” dedi.

Mehmet Büyükekşi, hakemlerin sürekli ön planı çıkarılmasını eleştirerek, ”Kaybeden takımlar hep, hakem bizi doğradı, hakem bizi yaktı diyor. Bu kültürü değiştirmemiz lazım.” diye konuştu.

Gündemlerinde şu an yurt dışından orta hakem getirmek olmadığını kaydeden Mehmet Büyükekşi, ”Şu anda orta hakemle ilgili yabancı hakem gündemimizde yok. Böyle bir şey söz konusu değil. Hakemlerimiz bizi yurt dışında başarıyla temsil ediyor. Bazı maçlarda hakem değişimi olabilir. Ama bir hakem değişimi olursa olur dedik. Ancak şu ana kadar olumlu bir gelişme olmadı. VAR hakemiyle ilgili sayıyı 12’den daha yukarı çıkarmak istiyoruz. Bizim 22-23 Süper Lig hakemimiz var. VAR’da 12 tane var. Şu anda bazı ülkelerle yazışıyoruz. Özellikle Avrupa ülkeleriyle, bazı VAR hakemi getirebiliriz. Önemli olan sayıdan çok kalitesinin yüksek olması. Amacımız en iyisini yapmak. Yüzde yüz sıfır hata mümkün değil. Yurt dışında da hakem hataları oluyor.” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü’nde Transfer İddiası

Almamız Gerekenden 10 Puan Daha Gerideyiz