in ,

VAR’da Hata Yapan Hakem Dinlendirilecek

Süper Lig’de bu sezon başı start alan VAR uygulaması geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi bu hafta da tartışma konusu oldu.

Bülent Yıldırım’ın yönettiği ve VAR hakemliğini Fırat Aydınus’un yaptığı Galatasaray – Kasımpaşa karşılaşmasındaki iki VAR kararı tartışmaların odak noktası haline gelirken MHK başkanı Yusuf Namoğlu, VAR’ın gereğinden fazla tartışma konusu olduğunu belirterek, “Bunun nedeni bazı hakem arkadaşlarımızın uygulamadaki ufak tefek hataları ama en önemli faktörü bizlerin dışında kalan futbolun diğer ögelerinin VAR protokolünü bilmemelerinden kaynaklı yorumlarıdır” dedi.

VAR ile ilgili eğitim konusunda çok ciddi bir çalışma yaptıklarını ve her hafta her karşılaşmanın hakem – VAR diyaloglarının ses kayıtlarını tek tek dinleyerek ilgili hakem ve VAR operatörleriyle doğrular ve yanlışlarını yüzlerine söylediklerini belirten başkan Namoğlu, şunları söyledi:

“Bu uyarı ve söylemlerimize rağmen yine uygulamada hata yapan hakem ve VAR hakemlerimiz var. Ofsayt için VAR’a gitmemesi gerekirken “Bir bakayım” diye giden var. Yine yoruma açık tartışılır penaltı pozisyonunda “Bir de şu açıdan bak” diye hakemi VAR’a gönderen hata yapan VAR’larımız var. Bunları biz defalarca uyardık. Hata yapan bir iki hakem arkadaşımız oldu bunlar dinlenecekler.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

A Milli Takım, Bosna-Hersek ile karşılaşacak

Hertaux ve Kubilay Antrenmanda Yer Almadı