in

Viralspor’da Olmak…

Çocukluğum ve gençliğimin geçtiği sokaklar mahalle araları artık çok uzağımızda kalmıştı.

Ankara Mamak semtinden ayrılalı yıllar olmuş.

Arkadaşlarımla beraber ben de bir yerlere savrulmuştum. Zaman zaman birkaç arkadaşımla görüşme imkanım oluyordu. Yıllar sonra ortaokul ve liseden arkadaşım Orhan Karadağ ile Aşağı Ayrancı’da yolda tesadüfen karşılaştık. Âmâ bunun öncesi çok sık olmasa da birbirimizden haberimiz vardı.

Evlenip çoluk çocuğa karışmıştık. Orhan Karadağ spor muhabirliğinde kariyerini yapmış ben de konservatuardan sonra Devlet Opera ve Balesinde koro sanatçısı olarak işimin başındaydım. Halen işime devam ediyorum.

Orhan Karadağ emekli olduğunu ve internette sporla ilgili bir site kurduğunu söyledi. Sosyal medyada benim doğa sporlarıyla uğraştığımı bildiği için, gazetede bana da bir köşe ayırıp gezileri mi yazmam konusunda teklifini yaptı. Ayak üstü sohbetimizde bende niye olmasın dedim ve en kısa zamanda internet gazetesi viralsporda bana ayrılan “Köşe Atışı” köşemde yazmaya başladım.

Köşe yazarlığı öyle göründüğü gibi kolay bir iş değil. Her hafta ne yazacağınız konusunda kafa yormak zorundasınız.

Benim futbolla olan geçmişim ortaokul yıllarımda bir maçta burnuma yediğim dirsek ile son buldu. Jübilemi o gün yapmış sahalardan çekilmiştim.

Şimdilerde sadece izleyici olarak tribünlerde yerimi almış durumdayım. İşin şakası bir yana futbol sert ve zor bir spor. Bu yüzden Futbola gönül vermiş herkesi kutluyorum. Futbolla ilgili yazılar yazmak isterim ama benim kulvarım çok farklı. Gazetedeki köşemde, müzik ve doğa yürüyüşleri ana başlıklarım oluyor.

Köşeme gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı takipçilerim, okuyanlarım sağ olun var olun.

İnternet viralspor sayfasında bana yer ayıran arkadaşım Orhan Karadağ’a ayrıca teşekkür ediliyorum. Kendisini bu çabasından ve gayretinden dolayı kutluyorum. Viralspor’da yazmak benim için bir yazarlık okulu oldu.

Her hafta ne yazacağımı düşünmek ve yazılarımı siz değerli takipçilerime okuyucularıma ulaştırmak benim için büyük bir keyif ve heyecan oluyor. Sağlığımız ve elimiz kalem tutana kadar bu güzel görevimde sizlerle olmak istiyorum.

Mutluluk ve sağlıcakla kalın…

ALİ YILMAZ

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Radyo ve Spor: “Bulutların üstündeki insan”

Ankaragücü Sırat Köprüsünden Geçecek!