in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Wimbledon En Son 2. Dünya Savaşı’nda Oynanamamıştı

HABER:SAYGIN YİĞİT ÜNALAN

Dünyanın en eski Grand Slam turnuvası olan Wimbledon’ın bu yıl yapılmayacağı açıklandı.

Şampiyonanın, 28 Haziran – 11 Temmuz 2021 tarihinde olacağı belirtildi. Wimbledon, en son 1945 yılında İkinci Dünya Savaşı’ndan dolayı düzenlenmemişti.

Wimbledon’ın üçüncü iptali
SAYGIN YİĞİT ÜNALAN

Bu yıl 134’üncüsü yapılması planlanan Wimbledon, Coronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi. Wimbledon’ın sitesindeki resmî açıklamaya göre, şampiyonanın oynanmasının insan sağlığını olumsuz etkileyeceğini; seyircilerin, saha dışı ve saha içi personellerin, oyuncuların sağlığını riske atmamak adına iptal edildiği belirtildi. Daha öncesinde, Birinci Dünya Savaşı ve İkinci Dünya Savaşı yıllarında düzenlenememişti.

All England Club Wimbledon Başkanı Ian Hewitt: “Bu, hafife almadığımız bir karardır ve bunu halk sağlığı ve Wimbledon’u gerçekleştirmek için bir araya gelen herkesin refahı için en büyük saygı ile gerçekleştirdik. Şampiyonaların sahnelemesinin daha önce Dünya Savaşları tarafından kesintiye uğradığı aklımızda ağır bir etki yarattı, ancak tüm senaryoları kapsamlı ve kapsamlı bir şekilde değerlendirdikten sonra, bu küresel krizin nihayetinde doğru karar olduğunun bir ölçüsü olduğuna inanıyoruz. Bu yılki şampiyonaları iptal etmek ve bunun yerine Wimbledon’un kaynaklarını yerel topluluklarımızdaki ve ötesindeki kişilere yardım etmek için nasıl kullanabileceğimize odaklanmak istiyoruz. Düşüncelerimiz bu eşi görülmemiş zamanlardan etkilenmiş ve etkilenmeye devam eden herkesin yanında. ” dedi.

Sezonun ikinci Grand Slam’i olan Roland Garros, 20 Eylül- 4 Ekim tarihlerine ertelenmişti.

Şampiyonlardan mesajlar

Wimbledon’ın iptaliyle birlikte tenis oyuncuları da sosyal medya hesaplarında paylaşımlarda bulundu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği Başkanı Cavcav’ın Kız Kardeşi Vefat Etti

Koronavirüs Futbolu Vurdu