in

BeğendimBeğendim HarikaHarika GüldümGüldüm

Yabancı Oyuncu Kuralının Sürekli Değiştirilmesinin Başarıya Etkisi Yok

Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türkiye’nin dünyada en çok yabancı oyuncu kuralını değiştiren ülke olduğunu söyledi.

Süper Lig kulüpleri yabancı oyuncu kuralı gündemiyle toplanırken, “Bugün bir toplantımız oldu. 2 tane ayağı var biri konusu, ikincisi katılımcıları. Teknik ekip, başkan, yöneticiler seviyesinde katılım oldu. Herkes görüş bildirdi. Konumuz yabancı oyuncu sayısı. Nasıl olmalı, ne zaman olmalı? Güzel sonuçlar var. Artık önümüzü görebilir, istikrarlı modelin açıklanıp, en az 5 yıl boyunca devam etmesi. Biz dünyada en çok yabancı oyuncu kuralını değiştiren ülkeymişiz. Son 18 yılda 10 kez değiştirmişiz. Bu değişiklikler başarıya nasıl etki ediyor baktığımızda, hiçbir etki yok.” dedi.

Yerli oyuncuların maliyetinin son dönemde arttığını kaydeden Ali Koç “Federasyonumuzun amacı Şubat ayında bu işi bitirmek. Bazı kulüplerimiz transfer dönemine yetişsin istiyor. Ona da bakacağız. Hem çok değiştiriyoruz, hem de bu işi son dakikaya bırakıyoruz. Bu da kulüplerin planlamasını etkiliyor. Son dönemde yerlilerin maliyeti de arttı. Biz kadro planlaması yapacaksak, önümüzü 5 sezon görmek istiyoruz. Ahmet Nur Çebi de dün buna benzer şeyler söyledi. Federasyonun bizimle beraber çalışma arzusunu motive edici buluyorum. Kulüpler olarak Federasyonumuzla beraber bu işin adını koyacağız. Kulüpler Birliği olarak kendi tarafımızın ne olduğunu belirleyelim, sonra federasyon ile bir çalıştay yapalım. Birkaç tane daha toplantı yapacağız. Daha sonra Federasyon ile yapacağımız toplantıdan sonra Türkiye’nin 5 yıllık yabancı oyuncu kuralını önümüzdeki sezondan itibaren uygulamaya koyacağız. Yabancı konusunda kararın Şubat ayında biteceği söylendi.” diye konuştu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Bürokrasisi Bizlere Sahip Çıkmıyor

Süper Lig’den 14 Futbolcu Katar’a Veda Etti