in

Yabancı Sayısında Değişiklik Yok

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Kulüpler Birliği’nin karşı çıktığı ve değiştirilmesi için talepte bulunduğu yabancı kuralına ilişkin yaptığı açıklamada, “Yabancı sayısı konusunda değişiklik yok, 8+6 olarak devam edecek” dedi.

Nihat Özdemir, kulüplerin transferlerini açıklanan kurala göre yaptığını belirterek, ”Yabancı kuralında hiçbir değişiklik yok. Kulüpler Birliği Tahkim Kurulu’na gittiler, görüşü de yönetim kurulu kararı yönünde çıktı. Tüm kulüpler transfer politikalarını bu formül üzerinden, yani 8+6, hatta 1. Lig’de de 5 oyuncunun oynaması konusundan yaptılar. Şu anda transferlerini bu sistem içerisinde yapıyorlar ve takımlarını kuruyorlar. Ağustos ortasında hemen hemen Süper Lig ve TFF 1. Lig başlayacak. Ardından diğer liglerin de başlamasıyla futbol sezonuna gireceğiz.” diye konuştu.

Özdemir, maçlara alınacak seyirci sayısının kısa sürede belli olacağıni dile getirerek şunları söyledi:

“Pandeminin iyi gittiği dönemde, bakanlıklarla yaptığımız görüşmeler sonucunda stadyumda loca varsa yüzde yüz kapasite, tribünlerde de yüzde elli kapasitede seyirci kullanma kararını aldık. Bununla ilgili stada girişte bir taraftardan istenen özellikleri de sağlık kurulumuz bakanlıkla yaptığı görüşmelerin ardından bir statü hazırlayacaklar. Tahmin ediyorum 2 gün içinde kamuoyuna açıklayacağız.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ay yıldızlılar İtalya Engeline Takıldı

Gençlerbirliği Sağ Kanada Takviye Yaptı