in ,

Yanal Planını İki Oyuncu Üzerine Kuracak

Fenerbahçe iyi oyuna rağmen 2. yarıda da istediği puanları toplayamazken, gözler Kadıköy’de oynanacak Sivasspor maçına çevrildi.

Ersun Yanal’ın Sivasspor maçında en büyük silahının Mehmet Ekici ve Victor Moses olması bekleniyor.

İnişli çıkışlı performanstan bir türlü kurtulamayan Fenerbahçe, Başakşehir mağlubiyetini sahasında oynayacağı Sivas karşılaşmasını kazanarak unutmak istiyor. Ancak performans düşüklükleri bir yana, sakat ve cezalı oyuncular teknik heyeti zorlamaya devam ediyor.

Tedavisi süren Valbuena ve cezalı Serdar Aziz’den mahrum kalacak sarı lacivertlilerde, Başakşehir karşısında forma giyemeyen Mehmet Topal ve Dirar için seferberlik var. Ancak her iki oyuncunun da durumu belirsiz.

Sağlık ekibinden sürekli bilgi alan Ersun Yanal ise tüm olasılıkları göz önünde bulundurarak planlama yapıyor. Serdar’ın boşluğunu Sadık’la kapatacak olan tecrübeli çalıştırıcı, sağ için Moses’ı sol için de Mehmet Ekici’yi hazırlıyor.

Başakşehir karşısında sol kanatta görev verdiği Ekici’nin performansından memnun kalan Yanal, bu konudaki kesin kararını ise maç günü verecek. Zira cezası biten Ayew de göreve hazır.

Yanal, kanatları Ayew ile Moses’a teslim edip Ekici’yi göbeğe çekebilir ki, bu da Zajc’ın kulübeye çekilmesi anlamına geliyor.

Çünkü, hesaplarını Dirar ve Topal yokmuşcasına yapan Ersun Hoca’nın, Jailson ve eleştiri oklarının hedefinden gözdesi Tolgay’dan vazgeçmek gibi bir niyeti yok.

Mevcut durumda bile net olmayan kadronun Dirar ile Topal’ın yetişmesi hâlinde daha köklü bir değişiklik göstermesinin de bekleneceği ifade edildi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burak Yılmaz’a Milli Takım Kapısı Yeniden Açılıyor

Rekorun Adı Şenol Güneş