in ,

GüldümGüldüm

İşte Yanal’ın Yeni Sezon İçin Hazırladığı Rapor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, yaz transfer dönemi için hazırladığı raporu yönetime iletti. Tecrübeli çalıştırıcı, üç oyuncunun takımda kalması gerektiğini belirtti.

Süper Lig’in bitimine üç hafta kala, gelecek sezonda gözünü şampiyonluğa çeviren Fenerbahçe’nin teknik direktörü Ersun Yanal, takımdan gitmesi ve kalması gereken isimleri belirledi. 57 yaşındaki teknik adam, transfer yapılması gereken bölgeleri de hazırladığı raporda belirtti.

Avrupa’da son 10 yılda şampiyon olan takımlarda golcü oyuncuların skor katkısı olarak 20’nin altına düşmediğini söyleyen tecrübeli teknik adam, bu sezon hücumdaki bitiricilik konusunda sıkıntı çeken takıma en az 20 gole doğrudan katkı verecek bir santrfor istediğini belirtti.

Ersun Yanal’ın, sezon sonunda sözleşmeleri bitecek olan Soldado, Skrtel, Valbuena üçlüsünün maaşlarında indirime gidilerek sözleşmelerinin uzatılmasını istediği belirtildi.

Fenerahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe’nin oynadığı Kasımpaşa maçı öncesine Ersun Yanal ile soyunma odasında kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Hazırlanan raporun kendisine ulaştığını söyleyen Ali Koç, “Elime tüm raporların ulaştı. Yapmış olduğun çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Semih Ösoy, Damien Comolli ve ben kapsamlı bir çalışma yapacağız. Transferler ve kalmasını istediğin oyuncular için gerekli çalışmalar yapılacak. Siz sahaya konsantre olup kalan maçlarını kazanın, gerisini merak etmeyin.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galatasaray Yönetimi Kesenin Ağzını Açtı

Süper Lig’den 9 Takım PFDK’ya Sevk Edildi