in ,

GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Yasak Kalkarsa Nadir ve 8 Numara Transferi Yapılacak

MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca, eski teknik direktörleri Hikmet Karaman’a olan borçtan dolayı transfer yasağı geldiğini doğruladı.

Başkan Faruk Koca, VİRALSPOR’a yaptığı açıklamada, Hikmet Karaman’ın yaklaşık 1,5 milyon liralık alacağından dolayı kulübe transfer yasağı getirttiğini söyledi.

Bir ay içinde ödeme taahhüdünde bulundukları halde Hikmet Karaman’ın alacaklarının peşin ödenmesini istediğini ifade eden Koca, “Transfer sezonunun bitmesine 3 gün kala Ankaragücü’nü zor durumda bırakmak amacıyla yapılmış bu hareketin takdirini taraftarımıza bırakıyorum. Yasağı kaldırmak için çalışacağız. Büyük ihtimal kaldırırız da. Yasak kalkarsa Nadir Çiftçi ve yabancı 8 numara transferi yapacağız. Nadir Çiftçi’nin işlemleri tamam. Yabancı oyuncu ile ilgili son görüşmeler yapılıyor. Kesin bir şey yok ama bu transferin gerçekleşme ihtimali yüksek. Yasağı kaldıramazsak da Ankaragücü TFF 1. Lig’in en iyi kadrosuna sahiptir. Rahatlıkla Süper Lig’e yükselecektir” dedi.

Faruk Koca, geçen sezon devre arasında gündemlerine gelen Ghayas Zahid ile bu sezon da ilgilendiklerini hatırlatarak, “Zahid’in menajeri ile Sorloth’un menajeri aynı. Zahid’in Kıbrıs Rum kesimi takımı ile sözleşmesi sona erince menajerinden ısrarla istedim. Bir ay bizi oyaladı. Biz de baktık olmayacak On numara transferini yaptık. Zahid bir kulüple anlaşamayınca bu kez menajer bizim kapımızı çalmaya başladı, biz reddettik.” ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Mustafa Dalcı ile yıllık 3 milyon TL üzerinden sözleşme imzalanması konusundaki soru üzerine de Başkan Faruk Koca, şunları söyledi:

“Bu rakam, sadece kendisine ödenen bir rakam değil. Ekibi ile birlikte ödeme yapılıyor. Ayrıca geçen sezon bizden doğru dürüst para almadı, takımdan ayrılınca da kalan parasını istemedi. Bütün bunlar değerlendirilerek kendisi ile sözleşme yapıldı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara’da Amatör Futbol Şenliği

Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi Listesi Belli Oldu