in ,

YETER Kİ GİTSİN

Galatasaray, teknik direktör Igor Tudor’un kadro planlamasında kendine yer bulamayan Hollandalı yıldız oyuncu Wesley Sneijder’i gönderebilmek için her yolu deniyor.

33 yaşındaki Sneijder’in 5 milyon Euro’yu aşan yıllık ücretinden kurtulmak isteyen sarı kırmızılı kulüp, oyuncunun menajerine haber göndererek, serbest kalma bedeli olan 7.5 milyon Euro konusunda her türlü kolaylığı sağlayacakları bildirildi.

Başkan Dursun Özbek, “Sneijder’in bir yıl daha kontratı var. İki tarafın menfaatlerini düşünerek bu konuda karar alacağız” diyerek politik bir açıklama yapsa da Galatasaray yönetimi, Hollandalı 10 numaranın biletini kesti. Sneijder’in sözleşmesinde, “7.5 milyon Euro’ya serbest kalır” maddesi bulunmasına rağmen, sarı-kırmızılı idareciler kulüp bulması halinde menajer Guido Albers’e gereken kolaylığı sağlayacaklarını iletti. Sneijder’den takım bulması adına bonservis talep edilmeyecek ve 5 milyon Euro’yu aşan yıllık ücretinden tasarruf sağlanacak.

Öte yandan, oyuncunun hem maliyetine göre performansı yeterli bulunmuyor hem de takım içi disiplini bozduğu düşünülüyor. Daha dinamik bir Galatasaray kurmaya çalışacak teknik direktör İgor Tudor takımın beyni olarak Sneijder’den 6 yaş genç olan Belhanda’yı görüyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TRABZON’DAN VİSCA İÇİN SERVET

BEŞİKTAŞ SAVUNMASINI SAĞLAMLAŞTIRIYOR