in

BeğendimBeğendim

Yiğiner’e Hakaret Davasının Geliri Alparslan Bebeğe…

Ankaragücü’nün eski başkanı Mehmet Yiğiner, kendisine hakaret eden bir taraftara açtığı davadan elde edeceği tazminatın tamamını SMA hastası Alparslan bebek için başlatılan kampanyaya bağışlayacağını açıkladı.

VİRALSPOR’un edindiği bilgiye göre, Mehmet Yiğiner, Ankaragücü taraftarı, iş insanı Mert Gencer hakkında hakaret  iddiasıyla 10 bin TL tutarında manevi tazminat davası açtı.

Mert Gencer hakkında ayrıca ceza davası da açıldı.

Ceza davası bir süre önce Mert Gencer’in aleyhine sonuçlandı.

Mert Gencer de sosyal medya üzerinden Mehmet Yiğiner’e, diğer davasını da çekmesi halinde dava konusu olan 10 bin TL’yi SMA hastası Alparslan bebek için başlatılan kampanyaya bağışlamayı teklif etti.

Mehmet Yiğiner ise bu talebe, yine sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

Tazminat davasından vazgeçmeyeceğini duyuran Mehmet Yiğiner, “Manevi tazminat davasının sonuçlanması ile birlikte kazanacağım miktarın tamamını Alparslan yavrumuza bağışlayacağımı ifade etmekle birlikte şu anda da yavrumuza destek amacıyla 10.000 TL bağışlayacağımı kamuoyunun bilgisine sunarım” ifadelerini kullandı.

Mert Gençler, talebini kabul etmese de Mehmet Yiğiner’e teşekkür ettiğini belirterek, “Amacım Alparslan bebek için açılan kampanyaya katkı sağlamaktı Manevi tazminat davası gelecek hafta içinde sonuçlanır. Ceza davası aleyhimde sonuçlandığından büyük ihtimalle tazminat davasını da kaybedeceğim. Ben de istenilen parayı, Alparslan bebeğin tedavisinde kullanılacağını bilerek gönül rahatlığı ile Mehmet Yiğiner’e ödeyeceğim” dedi.

Öte yandan Ankaragücü taraftarı Volkan Karaman tarafından başlatılan, “Alparslan’a Hayat Ol” kampanyası büyük ilgi görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gençlerbirliği Hazırlık Maçında Kayserispor ile Karşılaştı

Hakemlere Düdükleri İade Edildi