in

YÖRÜKALİSPOR 10 KİLO ZEYTİNYAĞINA GANALI TRANSFER ETTİ

Türkiye’nin çeşitli illerinde, amatör takımlarda 5 yıldır futbol oynayan Ganalı Mohammed Sumaila, ilginç bir transfere imza attı.

Mohammed Sumaila, Yörükalispor isimli bir köy takımına 10 kilo zeytinyağına karşılık transfer oldu.

Sumaila, Mudanya ilçesinde düzenlenen ve 1 ay sürecek olan turnuvada forma giymek üzere köy takımlarından Yörükalispor’un kdrosuna dahil oldu.

Transferi için herhangi bir ücret talep etmeyen Sumaila’ya köylüler, organik zeytinyağı hediye etti ve böylece Ganalı oyuncu, 10 kilo zeytinyağı karşılığında transfer oldu.

İzmir Gaziemirspor’da bir dönem beraber oynadığı takım arkadaşı Tayfun Albayrak’ın daveti üzerine 1 ay sürecek turnuvada oynamak için Yörükalispor’a transfer olduğunu ifade eden Ganalı futbolcu, şunları söyledi:

“25 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır Türkiye’de amatör takımlarda futbol oynuyorum. Lig arasında ise Mudanya’da düzenlenen futbol turnuvasında oynamak için Yörükalispor’a transfer oldum. İlk defa bir köy takımında oynuyorum. Burada oynamak için ücret almayacağım, köylüler ise bana kendi ürettikleri zeytinlerden elde ettikleri zeytinyağı vereceklerini söyledi. Ben de seve seve kabul ettim. Hayalim Türkiye’de birinci ligde futbol oynamak.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEDEF ŞAMPİYONLUKLAR KAZANMAK

BEŞİKTAŞ LENS İLE ANLAŞTI