in

Yükümlülüklerini Yerine Getirmeyen Kulüplerin 3 Puanını Sileceğiz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi düzenlediği basın toplantısında, yönetim kurulu olarak 6 aylık görev süresi içerisindeki faaliyetlerini değerlendirirken, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’ndaki yükümlülüklerini yerine getirmeyen kulüplerin 3 puanının silineceğini söyledi.

Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’ndaki yükümlülüklerini yerine getirmeyen 25 takım olduğunu ifade eden Mehmet Büyükekşi, sürenin 23 Aralık tarihine kadar uzatılmasının gerekçelerini şöyle dile getirdi:

”Türkiye Futbol Federasyonu’nda sadece Süper Lig varmış gibi bir algı yaratılıyor. Halbuki TFF’ye bağlı 130 tane profesyonel takım var. Bunun 92’si 2., 3. Lig’de, 19’u Süper Lig’de, 1. Lig’de. Harcama limitinde yüzde 40 artışa gittik dedik. Halbuki şu andaki enflasyon rakamı yüzde 84 ve harcama limitleri TL üzerinden yapılıyor. Eğer biz o yüzde 40 artışa gitmeseydik birçok Anadolu kulübümüz hiç transfer yapamazdı. Biz eğer lisansı uzatmasaydık 130 takımda 50 takım… Sanki 2-3 kulüp bu cezaya giriyor da biz de uzatıyoruz, onlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Böyle bir şey yok. En son 25 takıma düştü, herhalde yine düşer diye tahmin ediyoruz. TFF’nin amacı liglerin oynanması, ligleri oynanamaz hale getirmek değil. Dışarıdan bu şekilde yorum yapmak doğru değil. Tamam o zaman 50 tane takımı şey yapalım… Sizce doğru olur mu? 130’da 50 neredeyse yüzde 40’ı yapar. Böyle bir şey olmaz. Biz de TFF olarak, yönetim olarak yetkimiz var. Yetkimizin sonu, bu yılın sonu. Bu yılın sonu gelmeden verdik ve eğer bu süre içerisinde edilimini yerine getirmeyen kulüplerinde 3 puanını sileceğiz. Orada hiçbir şeyimiz yok.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kupada 5. Tur Hakemleri Açıklandı

İnegölspor, Şikeye Karıştıkları Gerekçesiyle İki Kalecisinin Sözleşmesini Fesh Etti