in ,

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Zirvede Galatasaray, En Dipte Ankaragücü

Süper Lig’in en değerli takımının 73,95 milyon Euro ile Galatasaray; en düşük güncel piyasa değerine sahip takımın ise 3,83 milyon Euro ile Ankaragücü olduğu açıklandı.

Futbol piyasasının nabzını ölçen, verileri tüm dünyada referans olarak kabul edilen internet sitesi Transfermarkt,  geçen yıllarda yapılan sözleşmelerin 30 Haziran’da tamamlanmasıyla birlikte takımların yeni sezon piyasa değerlerini güncelledi.

Güncellenen verilere göre Beşiktaş, 22 milyon Euro değerindeki Talisca’nın 30 Haziran itibarıyla sözleşmesinin sona ermesiyle, son iki sezondur elinde bulundurduğu en değerli kadro unvanını Galatasaray’a kaptırdı.

Zirvedeki Galatasaray’ın 14’ü yabancı 21 kişilik kadrosunun 73,95 milyon Euro’luk piyasa değeri bulunuyor.

Kara Kartal’ın 15’i lejyoneri, 27 kişilik kadrosunun toplam değeri ise 70,35 milyon Euro olarak açıklandı.

Jansenn’in sözleşmesinin tamamlanmasıyla ciddi değer kaybına uğrayan Fenerbahçe’nin ise 57,95 milyon Euro’luk 11’i yabancı 27 kişilik kadrosu bulunuyor.

Üç büyükleri 52,25 milyon Euro ile Başakşehir, 49,8 milyon Euro ile de Trabzonspor takip ediyor.

En Uygun Fiyatlısı Ankaragücü

Ligin çiçeği burnunda ekibi Ankaragücü ise 3,83 milyon Euro değeriyle 18 takım arasında en uygun fiyatlı kadro olarak dikkati çekiyor.

En değerli futbolcusu 1,5 milyon Euro ile Sivasspor’dan transfer edilen Bifouma olan Ankaragücü’nde  6’sı yabancı 21 futbolcunun yaş ortalamasının 27 olduğu açıklandı.

Ankaragücü futbolcuların ortalama değeri de 182 bin Euro.

En Değerlileri Giulioano ve Yusuf

Süper Lig’in en değerlisi unvanını, Talisca’nın ayrılmasının ardından Fenerbahçenin Brezilyalı yıldızı Giuliano ile Trabzonsporlu  Yusuf yazıcı birlikte paylaşmaya başladı.

12 milyon Euro degree sahip bu oyuncuları Başakşehir’den Edin Visca (10 Milyon Euro) ve Fenerbahçe’den Josef de Souza ((9 Milyon Euro) takip ediyor.

Süper Lig’in toplam piyasa değeri ise 515,95 milyon Euro.

Düşenler Arasında En Değerlisi Osmanlı

Geçen Sezon Süper Lig’den düşen takımlardan Osmanlıspor’un halen 20,05 milyon Euroluk, Gençlerbirliği’nin ise 10,45 milyon Euroluk kadroları bulunuyor.

Tüm pahalı oyuncularını geçen sezon satan Karabükspor ise 3,75 milyon Euroluk kadrosuyla Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bas Dost’un İmzaladığı İddia Edildi

Filenin Sultanları Gümüş Madalyada Kaldı