in

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Ankaragücü’nde Altay ve Sedat Yok

Ankaragücü, hayati önem taşıyan Sivasspor maçına kaleci Altay Bayındır ve kaptan Sedat Ağçay’dan yoksun çıkacak.

Gripal enfeksiyon nedeniyle hafta içi antrenmanlara katılamayan kaleci Altay Bayındır maç kadrosuna alınmadı. Sakatlığı bulunan kaptan Sedat Ağçay’ın da oynamasının çok zor olduğu öğrenildi.

Brice Dja Djedje ile Tiago Pinto’nun da hafta içinde sözleşmelerini tek taraflı feshetmelerinin ardından dar bir kadroyla takımını Sivasspor maçına hazırlayan teknik direktör Mustafa Kaplan’ın Pinto’nun yerine sol bekte Cebrail Karayel’e forma verecek. Sedat’ın yerine ise Moulin’in ilk 11’de yer alması bekleniyor.  

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, eksiklere rağmen iddialı açıklama yaparak, “Ne olursa olsun sahaya 11 futbolcuyla çıkacağız. Sahadakiler, eksikleri aratmayacaktır. Belki 1 puan da bize yetecek ama biz Eryaman Stadı’na mutlak kazanma parolasıyla çıkacağız. Kazanacağız ve ligde kalacağız. Taraftarımızın desteği bizim için çok önemli” dedi.

Ankaragücü’nün maça şu 11 ile çıkması bekleniyor. 

Korcan Çelikay (Kaptan), Stelios Kitsiou, Michal Pazdan, Ante Kulusic, Cebrail Karayel, Wilfred Moke, Thibault Moulin, Tyler Boyd, Hector Canteros, Hadi Sacko, Dever Orgill. 

Written by Metiner Erdem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galatasaray Kasasını Doldurdu

Tahterevallici Melih Ortunç / ARTUN TALAY