in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Ankaragücü’nde Yeni Bir Heyecan

Ankaragücü, 2022-2023 sezonu öncesi hemen her alanda büyük atılımlar yapıyor.

Köklü tarihiyle Türk futbolunun lokomotif kulüplerinden olan Başkent’in sarı lacivertlileri, bir yandan kurumsal kimlik kazanma yolunda çok çok büyük adımlar atıyor.

Diğer yandan da büyük çekişme yaşanacak Süper Lig için kadrosunu kurmaya gayret gösteriyor.

Ankaragücü’nün gerçekleşen olağanüstü genel kurulundaki ortam bile başlı başına Ankaragücü’nün kurumsal anlamda mesafe kat ettiğinin göstergesidir.

Çünkü, hemen herkesin hafızalarındadır, yakın tarihte kongre üyeleri eleştiride bulundu diye kürsüden ”Karga tulumba” indiriliyordu.

Başkan Faruk Koca, spor yasasının getirdiği zorunluluklardan dolayı yapılması gereken olağanüstü genel kurulu bir fırsata çevirmeyi bildi ve seçimli genel kurul yaparak, ”Kurtlar sofrası” Süper Lig’e daha güçlü bir yönetim kadrosu ile girdi.

Yönetimin yarısına yakını değişti.

Yönetim kadrosunun ekonomik anlamda daha güçlü hale geldiğini ve bunun da Ankaragücü’nün hedeflerine ulaşmakta kolaylık sağlayacağını söylersek hata yapmış olmayız diye düşünüyorum.

Başkent’in Süper Lig temsilcisi Ankaragücü, transfer çalışmalarını da sürdürüyor.

Ancak, Başkan Faruk Koca’nın hedef olarak ”Zirveyi” göstermesi nedeniyle şu ana dek, Pedrinho, Jese Rodriguez, Oğuz Ceylan, Giorgi Beridze, Anastasios Chatzigiovanis,Doğukan Kaya, Fıratcan Üzüm transfer edilmesine karşın, henüz kimsenin bu imzaları yeterli gördüğünü ya da tatmin olduğunu düşünmüyorum.

Sezonun başlamasına yaklaşık bir ay kaldı.

Başkan Faruk Koca’nın şu ana dek verdiği sözleri yerine getirdiğine tanık olduk.

Sezon öncesi Başkent’e yakışan bir kadro oluşturulmasını ve lige sorunsuz girmeyi Ankaragücü’ne gönül verenlerin dört gözle beklediklerinin bilinciyle sarı lacivertli yönetimin gerekli adımları atacağına inanıyorum.

ORHAN KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Faruk Koca Güven Tazeledi

Erdem Özgenç Pendikspor’a İmza Attı