in ,

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Fuat Çapa’nın İdeal 11 Arayışı

Haftalardır sakatlık, ceza ve covid-19 testleri pozitif çıkan oyunculardan dolayı kadro kurmakta zorlanan Ankaragücü teknik direktörü Fuat Çapa, Antalya kampında ideal 11’ini birkaç isim dışında büyük ölçüde belirledi.

VİRALSPOR’un edindiği bilgiye göre, Tiago Pinto’nun hem ağır seyreden Covid süreci hem de sakatlığını bir türlü atlatamaması nedeniyle bu hafta Göztepe maçı kadrosunda yer alması beklenmiyor.

Maçın esame listesine sadece 12 yabancı oyuncu yazılabildiğinden, Tiago Pinto ile birlikte İdriz Voca’nın da kadroda olmaması büyük olasılık.

Sezon başı kampına ilk katılan isimlerden olan Luka Adziç’in yanı sıra bir türlü istenilen katkıyı sağlayamayan Torgeir Borven’in Göztepe maçında yedek kulübesinde olmaları bekleniyor.

Erdi Dikmen’in de oynadığı maçlarda takımın hava hakimiyeti yüzdesini artırmasına karşın, çok hata yapması nedeniyle formasını Sarlija’ya kaptırması olasılık dahilinde görülüyor.

Teknik direktör Fuat Çapa’yı en fazla sevindiren ise Covid sürecinden oldukça sağlıklı olarak dönen Yunan oyuncu Stelios Kitsiou’nun formunun zirvesinde olması.

Son 2 maçta sağ bekte Zvonimir Sarlija’yı oynatan Fuat Çapa, hem Stelios Kitsiou’nun hem de Cebrail Karayel’in iyileşmesiyle bu mevkide rahatladı.

Kalede Ricardo Friedric’in, önünde ise Stelios Kitsiou, Zvonimir Sarlija, Michal Pazdan ve Atila Turan defans dörtlüsünün yerleri garanti.

Santrafor mevkisinde de Jonathan Bolingi yeri garanti olan isimlerden.

Fuat Çapa da Antalya kampında arayışlarını tamamen orta sahaya yoğunlaştırdı.

Kaptan Alper Potuk, Karagümrük maçındaki futbolu çok beğenilmese de kampta yeniden göze giren Assane Diousse ve Rizespor maçının yıldızı Joseph Paintsil ilk adaylar.

Emre Güral, Karagümrük maçındaki katkısıyla Alper Potuk’un ilk 11’deki yerini tehdit ediyor.

Sağ kanatta çok alternatifi bulunmayan Saba Lobjanidze’nin yeri garanti gibi görünse de milli maçlardan yorgun döndüğünden Göztepe maçına ilk 11’de başlayıp başlamayacağı henüz belirsiz.

Fuat Çapa’nın oynatacağı sisteme göre Şahverdi Çetin, Atakan Çankaya ve Endri Çekici’de ilk 11’de başlayabilecek isimler.

Buna göre Ankaragücü’nün Göztepe deplasmanında muhtemel 11’inin şöyle olması bekleniyor.

Ricardo Friedrich, Stelios Kitsiou, Zvonimir Sarlija, Michal Pazdan, Atilla Turan, Assane Diousse, Şahverdi Çetin (Endri Çekici), Alper Potuk (Emre Güral), Joseph Paintsill, Saba Lobjanidze (Luka Adziç), Jonathan Bolingi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Dev Adam’da Sürpriz Ayrılık

Bursaspor Yönetiminin Sesini Duyan Var mı?