in

Gençlerbirliği ve Ankaragücü’nden Karşılıklı Açıklamalar

MKE Ankaragücü tarafından “Ahmet Çalık anısına” düzenlenen altyapı futbol turnuvasına Gençlerbirliği Kulübü’nün katılmaması üzerine çıkan haberler üzerine her iki kulüp de birer açıklama yaptı.

İlk açıklamada Gençlerbirliği’nden gelirken, ardından Ankaragücü de bir açıklama yayımladı.

Açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

GENÇLERBİRLİĞİ CEPHESİ

Gençlerbirliği, 24 Ocak 2022 tarihinde Ankaragücü tarafından “Ahmet Çalık anısına” düzenlenen altyapı futbol turnuvasına katılım sağlamadığına yönelik çıkan haberler hakkında bir basın açıklaması yaptı:

“24 Ocak (Dün) sabah saatlerinde Ankaragücü kulübü tarafından düzenlenecek olan tek maçlık turnuva, aslında haftalar öncesinden okullara verilecek olan sömestr tatilinde Anıtkabir ziyaretinde bulunacakları öğrenilen Altınordu ve Sivasspor kulüplerinin altyapı hocaları ile istişare edilerek, 24 Ocak 2022 tarihinde Ankaragücü Tandoğan Tesisleri’nde oynanmak üzere organize edilmişti.

Turnuvanın düzenlenmesi kararını takip eden günlerde, Gençlerbirliği olarak “evladımız” Ahmet Çalık’ın acı kaybını yaşadığımız ve bu acının samimi duyarlılığını yakinen takip eden Ankaragücü kulübü tarafından bu organizasyonun “Ahmet Çalık’ın anısına” şeklinde dönüştürülmesine en çok biz sevindik. Kaptanımız Ahmet Çalık’ın anısına dünyanın her köşesine gitmeye hazırız; fakat Ankaragücü tarafından bize, turnuvadan bir gün önce (23 Ocak akşamı) hava koşulları sebebiyle Tandoğan Tesisleri’nde turnuvanın oynanamama ihtimali olduğu belirtildi. Biz ise Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde saha temizliğine derhal başlayabileceğimizi ve maçların evladımızın yetiştiği sahalarda oynanabileceğinin mümkün olduğunu belirttik. Maalesef, Ankaragücü kulübü bu teklifimize sıcak bakmadı ve programın büyük ihtimalle iptal olacağını tarafımıza iletti.

Bu konuşmaların yapıldığı 23 Ocak akşamının ertesi günü, sabah 10.30’da Ankaragücü tarafından bize turnuvanın başlayabileceği ve otuz dakika sonra, saat 11.00’de ilk maçımızın Yenimahalle Hasan Doğan Sahası’nda olduğu bildirildi. Biz de bütün velilerimiz ve çocuklarımızla iletişime geçtikten sonra bize söylenen saatte hazır olamayacağımız için turnuvanın daha geç bir saatte başlamasını ve Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde yer alan sahamızın temizletilerek futbol oynamaya uygun bir hale getirtildiğini belirttik. Yaşanan aksaklığı çözmeye ve hiçbir takımın mağdur olmaması yönündeki bu ricamız da ne yazık ki kabul görmedi ve Ankaragücü kulübü tarafından turnuva başlatıldı.

Gençlerbirliği ve Ankaragücü başkentimizin iki güzide camiasıdır. Bu iki güzide camia arasında zaman zaman organizasyon aksaklıkları ve koordinasyon eksikliği olabilir. Yaşanan bu aksaklıkların telafi edilebilmesi için Gençlerbirliği olarak, daha uygun hava koşullarına sahip bir ortamda, eski yöneticimiz ve Ankaragücü eski başkanı rahmetli Cemal Aydın anısına, tesislerimizin ev sahipliği yapacağı bir turnuva düzenleyeceğiz. Ankaragücü’nün baş davetli olacağı bu turnuvaya yönelik detaylı bilgileri de ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.”

ANKARAGÜCÜ’NDEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Geleceğin Yıldızları Ahmet Çalık Turnuvası Hakkında;

24 Ocak 2022 tarihinde “Ahmet Çalık Anısına”, kulübümüz tarafından U12 Geleceğin Yıldızları Futbol Turnuvası düzenlenmiştir.

Turnuvaya, Altınordu FK, Gençlerbirliği Spor Kulübü ve Demir Grup Sivasspor Spor Kulübü davet edilmiştir.

Turnuvanın 24 Ocak 2022 tarihinde MKE Ankaragücü Spor Kulübü Tandoğan Tesisleri’nde saat 11.00’de oynanacağı, kulüp temsilcilerine bildirilmiştir.

Ankara’da hava şartlarının kötü olması nedeniyle 23 Ocak 2022 tarihinde akşam saatlerinde turnuvaya katılan kulüplerin tamamı ile iletişime geçilip, turnuva için bir iptalin söz konusu olmadığı, sabah tekrar değerlendirmeye alınacağı paylaşılmıştır.

24.01.2022 tarihinde, Tandoğan Tesisleri’mizin futbol oynamaya elverişli olmaması nedeniyle Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü temsilcilerinden Sayın İrfan Erbaş’dan saha konusunda destek istenmiştir. Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından turnuva için futbol oynamaya elverişli, Yenimahalle Hasan Doğan Tesisleri tahsis edilmiştir.

U12 Geleceğin Yıldızları Ahmet Çalık Turnuvası’nın Yenimahalle Hasan Doğan Tesisleri’nde oynanacağı konusunda, tüm katılımcı futbol kulüplerine saat 09.45’de bilgi verilmiştir.

Gençlerbirliği Spor Kulübü Temsilcileri, futbol takımlarını toparlamakta zorluk çekeceklerini, saat 13:00’da tesislerini hazırlayıp, dilenirse turnuvanın kendi sahalarında yapılabileceğini iletmiştir.

Maç sabahı, teknik ekip ve futbolcuları ile hazır olarak maçın oynanıp oynanamayacağı noktasındaki kararı bekleyen Altınordu FK, Demir Grup Sivasspor Spor Kulübü ve kulübümüz bu talebe onay vermemiştir.

Demir Grup Sivasspor Kulübü’nün maç bitimi, Sivas’a karayolu ile döneceği için kötü hava koşullarını da düşünerek, özellikle turnuvanın saat 11.00’de başlaması noktasındaki talebi, organizasyonu yapan kulüp olarak tarafımızca da desteklenmiştir.

Sonuç olarak;

24.01.2022 tarihinde, turnuva, aynı saatte daha önce bildirilen sahaya yaklaşık 3 km uzaklıkta, maçlar oynanacak gibi hazırlığını yapan kulüpler tarafından gerçekleşmiştir.

Güzel kalpli kardeşimiz “Ahmet Çalık Anısına” gerçekleşen turnuvaya katılan tüm camialara teşekkürü borç bilir; MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak bu organizasyonların her zaman destekçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gençlerbirliği’nde Metin Diyadin İstifa Etti

Süper Lig ve 1. Lig’e Neden Ara Verildi?