in ,

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Mansur Yavaş’tan Ankaragücü’ne 30 milyon TL’lik Kaynak

Ankara Büyükşehir Belediye’sinin şirketlerinden Ankaragücü’ne 30 milyon TL kaynak aktarıldığı ifade edildi.

Belediye şirketleri; Bugsaş (6 milyon TL), Belko (6 milyon TL), Portaş (6 milyon TL), Anfa (6 milyon TL), Anket AŞ (6 milyon TL) olmak üzere, toplam 30 milyon TL aktardı.

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, transfer yasağını kaldırmak için yoğun temas kurdukları dönemde, 3 oyuncunun, (Huarteaux, Cerci ve Szukala) FIFA’daki dava dosyalarını çözmek için yaklaşık, 35-40 milyon TL’ye ihtiyaç duyduklarını vurgulamıştı. Belediye şirketlerinden aktarılan 30 milyon TL’nin, transfer yasağının kaldırılmasında çok önemli rol oynadığı ifade ediliyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, daha önce de sarı lacivertli ekibin Tandoğan Tesisleri’nin zemininin sentetik çimle kaplanmasını Belediye Meclisi’ne sunmuş ve kabul edilmesini ardından yenilenmiş haliyle altyapının hizmetine sunmuştu.

Başkan Mert, 9 oyuncu ile yapılan imza töreninde, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve diğer yetkililere teşekkür etmişti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve geldikten sonra ve geçen süre içinde yaptığı değerlendirmelerde, Ankaragücü başta olmak üzere Başkentin spor kulüplerine yardımcı olacaklarını belirtmiş, Ankaragücü’nün düzenlediği ve Ankara’nın tüm belediye başkanlarının katıldığı organizasyonda, hatıra bilet kampanyasına da destek olmuştu. Kaynak: Hürriyet

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mansur Yavaş’tan Ankaragücü Eşofmanıyla Sabah Yürüyüşü

Vedat Muriqi Resmen Lazio’da