in

BeğendimBeğendim

Oyuncularıma Bu Maçtan 3 Puanla Ayrılmamız Gerektiğini Söylemiştim

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, deplasmanda İstanbulspor’u 2-1 mağlup etmelerinin ardından yaptığı açıklamada, ”Maçtan önce oyuncularıma çok önemli bir deplasman ve 3 puanla ayrılmamız gerektiğini söylemiştim” dedi.

Oyuncularının ilk dakikadan itibaren görevlerini yerine getirdiğini belirten Ömer Erdoğan, ”İstanbulspor lige çok renk katıyor. Bir oyun felsefesi olan, ön alan baskısıyla en çok top kazanan ve hücumda da etkili bir takım. Hafta içi oyuncularımızı buna yönelik çalıştırdık. Maçtan önce oyuncularıma çok önemli bir deplasman ve 3 puanla ayrılmamız gerektiğini iletmiştim. Biz göreve geldikten sonra bütün kaybettiğimiz maçlar dahil hepsini başa baş oynadık. Ancak galip gelebileceğimiz maçlar da 3 puanı yazdıramamıştık. Oyuncularımız ilk dakikadan itibaren görevlerini yerine getirdi. Yediğimiz gole kadar rakibe pozisyon vermedik. 3, 4 net pozisyon kaçırdık. Onlardan birini değerlendirseydik daha rahat maç izlerdik. Atamadığınızda tehlikeyle karşılaşıyorsunuz. Talihsiz bir gol sonrası 1-1’i İstanbulspor yakaladı. O dakikadan itibaren oyuncularıma inancım tamdı, galibiyeti çok isteyen oyuncu grubu vardı. Ankara’dan gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, iç saha gibi atmosfer oluşturdular. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ömer Erdoğan, Taylan Antalyalı’nın oyundan alınmasıyla ilgili olarak da, “Taylan’ın aldığı darbe sonrası ayağında problem oldu ve oyuna devam edemedi. Onun da MR’ı çekilecek. Gökhan Akkan’da çarpışma yaşadı, kafasına darbe aldı. Devam etmek istedi. 5. oyuncu değişikliği yapılırken Gökhan devam edemeyeceğini söyledi. Macheda’yı oyuna alsaydık Gökhan’ı çıkartamayacaktık ve eksik olacaktık. Bahadır da oyuna girdikten sonra çok önemli kurtarışlar yaptı” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Kendine Geldi

İstanbulspor Karşısında da En Çalışkan Tolga Ciğerci