in

UEFA’da en üstteki Türk takımı Beşiktaş / METİNER ERDEM

UEFA, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi üçüncü ön eleme turu maçlarının ardından takımlar sıralamasını güncelledi.

METİNER ERDEM

Real Madrid’in 134 puanla ilk sırada yer aldığı listede, Atletico Madrid 116 puanla ikinci, Barcelona da 111 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Türk takımları arasında en iyi sıralamayı 42 puanla 31’inci sırada yer alan Beşiktaş elde etti. Şampiyonlar Ligi’ne direkt katıldığı için 4 bonus puanı kazanan Beşiktaş, geçen yılı 43’üncü sırada tamamlamıştı.

Geçen yılı 31’inci sırada tamamlayan Galatasaray ise UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda İsveç’in Östersunds takımına elenince 11 sıra birden geriledi. Sarı kırmızılılar, Medipol Başakşehir’in Şampiyonlar Ligi’nden elediği Club Brugge ile birlikte 29,500 puanla 42’nci sırada yer alıyor.

Geçen sezonu 39’uncu sırada kapatan Fenerbahçe ise Sturm Graz’ı UEFA Avrupa Ligi’nden elemesine karşın, bu sezon listenin ancak 55’inci sırasında kendine yer bulabildi.

UEFA, kulüpler sıralamasını son 5 sezonda kazanılan puanlara göre yapıyor. Sarı Lacivertlilerin, Avrupa Ligi’nde yarı final oynadığı 2012-2013 sezonundaki puanlar bu yıl ki tabloda kullanılmayınca, Kadıköy ekibi bir anda 16 sıra gerilemiş oldu. Fenerbahçe, 23 puanla 55’inci sırayı Kıbrıs Rum Kesimi’nden Apoel Nicosia ve Rus Krasnador ile paylaşıyor.

UEFA Kulüpler sıralamasında Trabzonspor 18 puanla  66’ncı, Osmanlıspor 8 puanla 125’inci, Medipol Başakşehir ve Konyaspor ise 6,080 puanla 152’nci sırada yer alıyorlar.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERE FENERBAHÇELİLER ÇOK KIZACAK

MAÇLAR RİSKLERİNE GÖRE SINIFLANDIRILACAK