Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Kayserispor mağlubiyetinin ardından yaptığı açıklamada, “Akşam başkanla konuşup, gereğini yapacağım. Bundan yana kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.
Belözoğlu, ”Analiz yapacak bir şey yok. İlk yarıda planlara uygun davranan, ikinci yarı tamamen kontrol dışı. Çok kötü bir durum, çok kötü bir organizasyon. Ankaragücü taraftarı da, camiası da bunu hak etmiyor. Bugün onlara yaşattığımızı hak etmiyor. Bu akşam başkanımızla konuşup gereğini yapacağım. Bundan yana kimsenin şüphesi olmasın.” diye konuştu.
Teknik direktör Emre Belözoğlu, Ankaragücü’nde Tolunay Kafkas ile yolların ayrılmasının ardından Başkent ekibinde göreve getirilmişti. Genç teknik adam ilk maçına ise 3-0’lık Kayserispor galibiyetiyle başlamıştı.
43 yaşındaki çalıştırıcı Ankaragücü ile çıktığı 24 karşılaşmada sahadan 9 galibiyet, 8 beraberlik ve 7 mağlubiyetle ayrıldı.
Deplasmanda Kayserispor’a 3-2 mağlup olan MKE Ankaragücü, 27 hafta sonunda topladığı 29 puanla 14. sırada yer alıyor. Başkent ekibi bir sonraki maçını İstanbulspor ile sahasında oynayacak.