in

Ankaragücü Maçı ile Beraber İyi Bir Başlangıç Yapmak İstiyoruz

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, kısa ama verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini ve bunun sonuçlarını test edecekleri MKE Ankaragücü maçı ile sezonun ikinci devresine iyi bir başlangıç yapmayı istediklerini söyledi.

Kayacık Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Teknik Direktör Aykut Kocaman, “Süre kısa olduğu için zorunlu olarak kısa bir kamp dönemi geçirdik. Dolayısıyla bulunduğumuz durumdan dolayı fiziksel değil ama zihinsel ve ruhsal anlamda yorgunluğu atmak için 6 gün izin ve sonrasında 8 günlük kamp ve ardından da şehrimize ve tesislerimize gelerek maçlara hazırlanma dönemi yaşadık. Verimlilik açısından belki bugüne kadar yaptığımız kampların içinde iyilerden biri olarak gözüktü. Umarım her şey düşündüğümüz gibidir. Şimdi bunu MKE Ankaragücü maçı ile test edeceğiz” dedi.

Aykut Kocaman, şunları söyledi:

“Genel durumumuz ilk yarının son maçlarında bıraktığımız davranış biçimini biraz daha geliştirdiğimizi gösteriyor. Eğer bu geliştirdiğimiz davranış biçimini sürdürmeyi başarabilirsek çok enteresan maçlardan oluşan bir serimiz var. Enteresan dememin sebebi şu an bulunduğumuz durumdan dolayı ne yazık ki. 7 hafta içerisinde altımızdaki 3 takım ve hemen üzerimizde diyebileceğimiz 3 takımla oynayacağız. Araya Galatasaray maçı girecek. Etrafımızda dolaşan 6 takımla ilk 7 hafta içerisinde oynayacağız. İlk yarının sonlarında yakaladığımız takım davranışı konusundaki nispeten olumlu gelişmeler biraz daha takımda artmış gözüküyor. Odaklanma biraz daha artmış gözüküyor. En büyük şikayetlerimden biri olan uyumla ilgili şikayetlerimde sanki beklentilerimi karşılayacak olumlu bir duruma gidildiği görünüyor. Bunlar maç öncesinde bizim için son derece önemli göstergeler ve duygular-düşünceler. Ama bunlar görüntüler ve kağıt üzerinde rakamlarla desteklediğimiz bazı şeyler. Maçta neler olacak. Çünkü Ankaragücü maçına 48 saat gibi uzun bir süre var. Umarım araya herhangi bir değişken girmez ve bu duygu ve düşüncelerle maça gidersek iyi bir başlangıç yapma ihtimali gözüküyor.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Malatyaspor Sergen Yalçın ile Yollarını Ayırdı

Kayserispor Transfer Yasağını Kaldırdı