in , ,

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü’nde Neler Oluyor?

Süper Lig Cemil Usta Sezonu, sürpriz sonuçların alındığı maçlarla başladı.

İstanbul’un üç takımı Galatasaray, Beşiktaş, Başakşehir farklı sonuçlarla yenildi.

Trabzonspor ise öne geçtiği maçta 1 puanla yetindi.

Kayserispor, Gençlerbirliği, Göztepe evinde kaybetti.

Ankaragücü ise transfer yasağını kaldıramamasına rağmen, dar kadrosuyla Konya deplasmanından bir puanla döndü.

Ankaragücü nasıl oynadı, bu hafta neler olacak?

Merak ettiğiniz tüm soruları VİRALSPOR Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karadağ sordu, deneyimli gazeteci, VİRALSPOR’un Ankaragücü yazarı Metiner Erdem cevaplandırdı.

Ben de sizler için bu röportajı derledim.

İşte sorularımız ve aldığımız cevaplar:

Sezonun ilk maçı. Ankaragücü’nü Konyaspor karşısında nasıl buldun?

Transferlerini yapmış, teknik direktörü olan hazır bir Ankaragücü olsaydı dünkü oyunu rezalet olarak değerlendirirdim.  Ancak mevcut şartlarda alınan bir puan mucizedir diyebilirim. Defansif olarak iyi, hücumda çok yetersizdi takım.

Hangi mevkilerde aksama oldu?

Mehmet Sak ben bu takımın oyuncusu değilim diye bas bas bağırıyor. Geçen sezon Mustafa Kaplan, Pinto gidince sol bekte Cebrail’I oynattı, daha iyi verim aldı. Neden tekrar Mehmet Sak’a dönüldü anlamadım.

Kanatlarda Aydın ve İlhan olursa bu takım çok zor gol atar. Orgill, kendisini besleyecek oyuncu olmazsa yetersiz kalıyor.

Ankaragücü açısından maçın adamı kimdi?

Öncelikle Korcan. Müthiş kurtarışlar yaptı. Pazdan, ve Kulusiç de son derece etkili defans yaptılar. Bu üçlü bu 1 puanı kazandırdı. Bu üçlüye bir de taraftarı eklemek gerekir. 2400 taraftar, maç boyunca stadın hakimi oldular.

Ankaragücü’nün hangi mevkilerde oyuncuya ihtiyacı var?

Kaleci ve defans dötlüsü dışında her mevkide oyuncuya ihtiyaç var. En az 6-7 transfer yapmak gerekiyor.

Ankaragücü, dün Ankara Büyükşehir göğüs reklamlı formalarla çıktı. Bu gelişme, bu hafta transfer yasağının kaldırılacağının bir müjdesi mi?

Sadece sözlü bir mutabakat var. Rakam belli değil, yazılı bir anlaşma da yok. Ankaragücü’nün yasağı kaldırabilmesi için acil sıcak paraya ihtiyacı var.  Büyükşehir’in, şirketler aracılığıyla aktaracağı para, 2-3 aylık süreçte Ankaragücü kasasına girecektir. Ankaragücü, bu hafta transfer yasağını kaldırabilr ama bu Büyükşehir’den gelecek parayla olmaz.

Büyükşehir’den gelecek para miktarı belli mi?

Henüz belli değil ama Mustafa Tuna’nın verdiğinin üzerinde bir rakam olacak deniliyor. Mustafa Tuna 13 milyon civarı yardım yapmıştı, Mansur Yavaş’ın sağlayacağı katkı da 15 milyon civarı olabilir.

Transfer yasağı bu hafta kesin olarak kalkar mı?

Kalkacağına inanıyorum.  Bankalar Birliği’nin yapılandırması da olmazsa yönetim kurulu kendi öz kaynakları ile bu yasağı kaldıracaktır.

Transfer yasağını kaldırmak için ne kadar para gerekiyor biliniyor mu?

Mehmet Yiğiner ve Genel müdür Seyit Bey dışında bu kulüpte kimse bir şey bilmez. Sadece söylentiler dolaşıp durur.  Söylentiler üzerinden hareket etmeyelim.

Ankaragücü’nde takımı bir aydır Aykan Atik’in çalıştırmasına karşın dünkü maçta sahada sportif direktör Adnan Erkan vardı. Neden?

Kimileri pro lisans belgesi yok diyor ama ben Aykan Atik hoca’nın pro lisansı var diye biliyorum. Ankaragücü ile sezon başında oyuncu izleme konusunda anlaşma yaptı. Antrenör ya da teknik direktör sözleşmesi olmadığından sahada yoktu.

Bence bu da ayrı bir skandaldır. 1 ayı aşkın süredir bu takımı çalıştıran bir hoca ile onun sahada yer almasını sağlayacak sözleşme yapmamak, en basit ifadeyle ayıptır, saygısızlıktır.

Teknik direktör bu hafta belli olur mu? İbrahim Üzülmez mi?

Birkaç güne kadar İbrahim Üzülmez ihtimali yüzde 80’di. Ancak bu isme şiddetle karşı çıkan bir ekip var. Yazmamak kaydıyla bilgi verildiği için isim veremiyorum. Bir isim daha gündeme geldi.  Artık ihtimaller yüzde 50-50. Bir iki güne kadar netleşir.

Transferde isimler belli mi?

Ankaragücü’nde şu an menajerler savaşı yaşanıyor. Daha önce Boyd’un menaceri Orçun Yücel ile çalışıyorlardı. Orçun’un anlaştığı Yunan, Portekiz, Polonyalı oyuncular vardı. Şimdi Erdem Karayel kulüpte etkili ve Mehmet Yiğiner’i oldukça etkilemiş. Ama Erdem’e karşı da bir direnç var. Menajerler savaşı sonlansın kim galip gelirse ona göre transferde isimler şekillenir.

Menajerler savaşında kimin galip geldiğini teknik direktörden anlayabiliriz. Erdem Karayel ısrarla İbrahim Üzülmez’I dayatıyor. Üzülmez olmazsa bu Erdem devre dışı kalıyor demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Osmanlıspor’da Keçiörengücü Maçı Hazırlıkları

Fenerbahçe Gazişehir Karşısında Farka Koştu