in ,

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü’nde Taraftar Barış İstiyor, Ya Mehmet Yiğiner?

Viralspor olarak başlattığımız “Söz Taraftarda” yazı dizisinin ilkinde hiçbir müdahalede bulunmamış, direkt sözü taraftara bırakmıştım.

Bugün, Gecekondu’nun Basın Sözcüsü Serhat Kahveci hakkında bazı iddialar gündeme getirildi.

Ne iddiada bulunan kişinin kimliğini ne de iddia konusunu şu an için önemsiyorum.

Kişisel görüşüm, çok kısa tanışmışlığımız olmasına karşın, Serhat Kahveci böyle bir çıkar ilişkisi içinde yer almaz.

Meslek hayatım boyunca haber kaynağımı hiç açıklamadım, yazmamak kaydıyla söylenenleri de hiç yazmam.

Bugün bir istisna yapmak istiyorum.

Serhat Kahveci’den Gecekondu’nun kuruluş yıldönümü ve güncel konular hakkında görüş istedim.

”Abi çok doluyuz ama şu an konuşursak takıma zarar veriririz” dedi, isteğimi kibarca reddetti.

Maçlarda tavrınız ne olacak dedim, “90 dakika bıkmadan, usanmadan takımı destekleyeceğiz. Yönetimle ilgili 90 dakika boyunca hiçbir aleyhte tezahürata izin vermeyeceğiz” oldu.

Bunların bile yazılmasını istemiyordu, dayanamadım bugün yazıyorum.

Serhat hata da yapabilir, belki iddialar arasında doğru olanlar da vardır.

Ama kulübün birlik beraberliğe en fazla ihtiyacı olan bir dönemde, taraftar sözcüsü takımına bu denli sahip çıkarken, Başkan Mehmet Yiğiner’in yaptığına ne demeli?

Bu saatten sonra, bilet fiyatlarını 5 liraya düşürsen bile tribünde barış olur mu sizce?

Taraftar, kararından vazgeçip maç sırasında yönetim aleyhinde bağırırsa sorumlusu Serhat Kahveci mi olur, Mehmet Yiğiner mi?

Yönetimin taraftarla arasındaki buzları eriteceğine adeta bombanın pimini çekip ortaya koyacak bir harekette bulunmasını anlamakta zorluk çekiyorum.

Kimse bu açıklamayı başkan Mehmet Yiğiner yapmadı demesin.

Mehmet Yiğiner’in izni ya da talebi olmadan bu açıklama yapılamaz.

Maalesef Ankaragücü başkanı züccaciye dükkanına giren fil gibi ortalığı toz duman ederek kendine yol bulmaya çalışıyor.

Hata yapıyor hem de çok büyük.

Eğer ona bu aklı birisi veriyorsa, o aklı vereni mutlaka sorgulasın.

O kişi dostu değil, en büyük düşmanıdır.

Başkan Mehmet Yiğiner’e altta yazıları olan saf, arma sevdalısı taraftarların taleplerini çok iyi okumasını da öneriyorum.

Hele ki Cesaret Atanaz kardeşimin.

Yazısını okurken duygulandım.

Bu taraftarları daha fazla üzme sevgili Mehmet Yiğiner.

KRAVATLILAR GİDER, ATKILILAR KALIR

CESARET ATANAZ

Biz sadece Ankaragüçlü ve arma sevdalısıyız. 55 yaşındayım, kendimi bildim bileli Ankaragücü taraftarıyım. Hiçbir tribüne bağlı olmadım her tribünü gezdim. 1979-80 zamanlarında babamın verdiği 10 lirayla Ulus’taki küçük Hal’e çanta satmaya giderdim. O 10 lirayla bazen kaçardım maça giderdim akşam da  babama çantaları zabıta yakaladı derdim. Maçtan çıkınca cebimizde kala para ile köfte mi yesem dolmuşa mı  versem diye kararsız kalırdım. Açlık bastırırdı, köfteyi yer yürüyerek Akdere’ye giderdim. Genelde hiçbir maçını kaçırmadım. Ben oğullarımı ve torunlarımı hep arma sevdalısı yaptım. Ankaragücü’nü bir nesile yaymaya çalıştım. Ben hiçbir gruba, türbine bağlı değilim, sadece armamız için savaştım. Her gelen başkan kendi menfaatine çalışmıştır. En büyük darbeyi biz Gökçeklerden yedik. 6 sene alt liglerde gezinmemize sebep olmuştur. Ankaragücü taraftarı ezilmiş halktan, gecekondudan ve öğrencilerden  oluşan bir taraftardır. Haftalık harçlığını biriktiren ve haftalığı ile maçlara giden taraftardan oluşmuştur. Bu taraftarın kıymetini bilin. Bu taraftar çoğu takımda bulunmaz, biz armamız için savaşırız. En büyük Ankaragücü. Kravatlılar gider, Atkılılar kalır.

RESMİ SİTEDEN ENGELLEMELER SONA ERSİN

 Dr. RAMAZAN GÜR

Geldiğimiz noktada dar bir kadro ile lige başlamak  zorunda kaldık ve bu herkesin tadını kaçırdı. Kulübü biz yönetiriz diye iddia eden mevcut yönetim transfer yasağını kaldıramadı, hoca konusunu lig başlangıcından sonraya bıraktı. Daha deneyimli bir hoca beklentisi olsa da Metin Diyadin seçildi. Taşdemir, Kartal ve Kaplan ile ilgili erken yorumlarda olduğu gibi aceleci olmamak lazım. Denizi olmasa da dalgası eksik olmayan Ankara’yı tanıması ve gençlere şans vermesi avantaj olur umarım.

Önümüzdeki dört ay boyunca kadro değişmeyecek. Mevcut yönetim yeni yıla kadar yapılandırma, transfer yasağı ve oyuncu ödemeleri konusunu çözemezse görevini sürdüremez, maalesef takım da lige tutunamaz. Devre arasına kadar her tür çekişmeyi bir kenara bırakıp mevcut oyuncu kadrosunu olabildiğince desteklemek gerekir. Takımın küme düşmesi bütün Ankaragüçlüleri üzeceği gibi geri dönüşü de kolay olmayacak.

Gecikmeli ve sınırlı olsa da bilet ücretlerine iki kez indirim yapılması olumlu bir gelişme. Ancak yeterli değil, ilave olarak yönetim taraftara ve tribün emektarlarına çağrıda bulunmalı, uzlaşma yoluna gitmelidir. Örneğin resmi internet sitesinden engellenenleri serbest bırakmalıdır. Diliyorum ki Eryaman Stadı’ndaki maçlarda en az 10 bin taraftar olur ve takım maça bir adım önde başlar.

İmalat-ı Harbiye ruhu daim ve muzaffer olsun… 

BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK

BAYRAM YILMAZ

Bu tribünlere 32 yılımı verdim. Gecekondunun taş tribünlerinde büyüdüm. Efsane Sol Kapalı’daki abilerimle statta sabahladım. Eski terminalin oralarda nöbet tutardık, Ankara’nın sahibi oldugumuzu göstermek için. Bu takım için ömrümüzden harcadık, çok çileler çektik, yine çekeriz. Artık bu takımın çok iyi yerlerde olmasını istiyoruz. Yönetimin taraftarla inatlaşması camiaya zarar verir. Herkes egosunu bir kenara bırakıp takıma sahip çıkmalıdır. Yönetim de üstüne düşeni yapmalı. Taraftarı arkasına alıp 109 yıllık bu camiayı her zaman olduğu gibi yaşatmalıdır. Bizim bizden başka dostumuz yok, tek gerçek Ankaragücü…!

YÖNETİM TARAFTARLA BARIŞMALI, YANLIŞTAN DÖNMELİ

 SERDAR YILDIRIM

Bu takımın sahibi taraftardır. Taraftarı karşısına alması, yönetimin en büyük yanlışıdır. Tabi keşke tek yanlışı bu olsa. Yönetimin transfer yasağını kaldıramamış olması, diğer yanlışlarından bir tanesi. Her ne kadar takımın iskeleti korunsa da ilk yarı boyunca çok sıkıntı çekeceğimiz kesin. Bence teknik direktörün önemi şuan için önemli değil. Çünkü zengin kadro yok ve yönetim ile taraftar arasındaki sorun bu takımı daha çok etkiler. Bu yüzden yönetim öncelikli taraftar ile barışmalı, yanlıştan dönmeli. Devre arasına kadar bu takımı, taraftar ile gidilebilecek en iyi yere götürmeliler. Devre arasında yönetim kesinlikle yasağı kaldırıp transfer yapmalıdır. Yoksa merhaba PTT 1. Lig.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ramil Guliyev’den Birincilik

Mükemmel Oyun Farklı Sonuç