Ankaragücü Kulübü Başkanı Eryaman Stadı’nın zeminin iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile yaptığımız değerlendirmede birinci tercihimiz Bursa oldu. İkinci tercihimiz de Kayseri” dedi.
Eryaman Stadı’nda incelemelerde bulunan Faruk Koca, ”Sahanın yetişmediği ile ilgili kesin bir kanaat oluştu. Birinci tercih Bursa dedik ama büyük olasılıkla Kayseri görünüyor. Bunu federasyon yetkililerine bildirdik, federasyon karar verecek. Oranın zemini her şeye hazır. Bursa’da maalesef zemin sıkıntıları var.” diye konuştu.
Transfer çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Faruk Koca, şunları söyledi:
”15-20 gündür netleştirdiğimiz 2 oyuncu var: Bu oyuncuların takımlarıyla ilgili görüşmeleri vardı. O problemleri çözmek için kulüpleriyle görüşüyorlardı. Son aşamaya geldi diye düşünebiliriz. Bir, iki gün içerisinde 2 yabancı kanat oyuncusundan haber bekliyoruz. Maalesef ilk maça yetişemediler. Adana Demirspor maçına yetiştirmek için çaba harcıyoruz. Her takım hedefleri için mücadele eder. Ankaragücü büyük bir camia. Tarihine yakışır bir şekilde hedeflerine odaklanmalı. Bütün kodlarımızı ona göre ayarlamamız lazım. Bu uzun süre ihmal edilmiş bir bakış açısı. Hedefsiz kalmış, düşmemeye oynamak için hedef konmuş bir takımdı. Geçen yıl da maalesef zorlandık ama biz her zaman yukarıları oynamak için takım kurma çabası içerisindeyiz. Bu yılki kadromuz geçen yıla göre çok daha iyi. Biz takımımıza, kadromuza inanıyoruz. Camiamız merak etmesin. Adana Demirspor maçını keşke taraftarımızın önünde oynasaydık. İster Bursa ister Kayseri olsun, taraftarımızın takımını yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Yine o stadı doldurup takımının arkasında olacağına inanıyorum.”