1.Lig’de Gençlerbirliği, deplasmanda oynadığı karşılaşmada Manisa Futbol Kulübü ile 1-1 berabere kaldı.
Başkent ekibine bir puanı getiren gol, Ensar Kemaloğlu’ndan oyunun son saniyesinde geldi.
Son olarak 21 Ocak’ta Ankara’da oynanan karşılaşmada Sakaryaspor’u 3-1 mağlup eden kırmızı siyahlılar, o günden bu yana oynadıkları beş karşılaşmadan iki beraberlik üç de yenilgi ile ayrıldı.
13.dakikada Kerim Frei’nin ceza alanı dışından yaptığı vuruşta top üst direkten oyun alanına döndü.
51.dakikada hakem Oğuzhan Uğurlu, Musa Çağıran’ın Eduart Rroca’ya müdahalesinde penaltı noktasını gösterdi. 53. dakikada penaltı atışını kullanan Oğuz Gürbulak topu ağlara gönderdi: 1-0
75.dakikada Sertan Taşqın ikinci sarı kartın ardından kırmızı kartla oyun dışı kaldı.
87.dakikada hakem Oğuzhan Uğurlu, Sandro Lima’nın Oğuzhan Berber’e sert müdahalesi sonrasında Manisa FK oyuncusuna kırmızı kartını gösterdi.
90+7.dakikada Ensar Kemaloğlu, ceza alanı dışından yaptığı vuruşta topu ağlarla buluşturdu: 1-1
Gençlerbirliği bu sonucun ardından 33 puana yükseldi.
Stat: Manisa 19 Mayıs
Hakemler: Oğuzhan Uğurlu, Kemal Mavi, Nurettin Dinçer Demir
Manisa FK: Erhan Erentürk, Sertan Taşqın, Sinan Osmanoğlu, Bartu Göçmen, Alberk Koç, Oğuz Gürbulak (Dk. 78 Bedirhan Altunbaş), Dokanovic, Ofkir (Dk. 73 Topalli), Rroca (Dk. 73 Diallo), Kerim Frei (Dk.73 Burak Altıparmak), John Mary (Dk. 79 Sandro Lima)
Gençlerbirliği: Osman Ertuğrul Çetin, Nzaba (Dk. 86 Laura), Alperen Babacan, Musa Çağıran (Dk. 64 Siliki), Özgür Çek (DK.86 Yasin Güreler), Amilton, Rahman Buğra Çağıran (Dk. 64 Kayode), Jimmy Durmaz (Dk. 64 Melih Bostan), Ensar Kemaloğlu, Oğuzhan Berber, Yatabare
Goller: Dk. 53 Oğuz Gürbulak (Penaltıdan) (Manisa FK), Dk. 90+7 Ensar Kemaloğlu (Gençlerbirliği)
Sarı kartlar: Dk. 45+2 Bartu Göçmen, Dk. 76 Sinan Osmanoğlu, Dk. 86 John Mary (yedek kulübesinde), Dk. 90+5 Erhan Erentürk (Manisa FK), Dk.59 Musa Çağıran, Dk. 66 Siliki, Dk. 76 Jimmy Durmaz (yedek kulübesinde) (Gençlerbirliği)
Kırmızı kartlar: Dk.75 Sertan Taşqın, Dk. 87 Sandro Lima (Manisa FK)