in

Halkbank’ta Organizasyon Müthiş, Voleybol Seviyesi Yüksek

Antrenmanda, oyun alanında, seyahatte görevini yapan disiplinli bir oyuncu olan Halkbank Erkek Voleybol Takımı’nın sezon başı transferlerinden biri Dmitrii Bahov, her rakip takım için sahada zorluk yaratan, nitelikli bir voleybolcu.

Halkbank, Bahov’un Türkiye’deki dördüncü takımı.

Arkadaşları ve teknik heyetle iletişimi güçlü. Hatta, geride bıraktığı takımlardaki dostları ile de…

Tecrübeli oyuncu ile Ankara Etnografya Müzesinde bir araya geldik.

1990 doğumlu, Moldovalı smaçör voleybol kariyerine 10 yaşında başlamış,

“Babam beni Moldova’daki bir voleybol okuluna getirdi. Kendisi de voleybol oyuncusuydu. Ancak Moldova dışına çıkmadı, sadece ülkemizde oynadı” bilgileri ile kariyer başlangıcını anlatıyor.

Bahov ailesi, Moldova’da şartlar çok elverişli olmadığından, Dmitrii 16 yaşındayken, daha iyi gelişebilmek adına Bulgaristan’a taşınma kararı almış. “Çünkü orada daha iyi voleybol okulları ve antrenörler vardı. Bulgaristan’a gitmek, voleybol kariyerim için çok önemli bir adımdı” diyerek devam ediyor.
Öte yandan, Sport University in Moldova’dan da mezun olup, sporun teori kısmına da vakıf olmuş.

Gelişimini tamamladıktan sonra ülkesinin Marek Union-Ivkoni takımının formasını giyerek majör platformda forma giymeye başlamış. Ardından sırasıyla Romanya’nın Unirea Dej, yine Romanya’nın Tomis Constanta, yeniden Marek Union-Ivkoni, Tomis Constanta, Paris Volley, İnegöl Belediye, Afyon Belediye YÜNTAŞ, Tokat Belediye Plevne takımları için forma giydi. Bu yıl da her zaman beğendiği Halkbank’la kontrat imzaladı.

Bahov, Türkiye’deki dördüncü sezonunu yaşıyor ve ekliyor:

“Burada, kendimi çok rahat hissediyorum. Bildiğiniz gibi üç farklı takımın formasını giydim. Her biri farklı bir şehirdeydi. Yaşadığım her yerde insanlar bana çok yardım etti. Ben ve ailem için birer dost oldular. Ankara da öyle. Gerçekten büyük bir şehir. Oturduğumuz lokasyondan çok memnunuz. Yemeklere, Türk kültürüne alışığız. Hayat burada bizim için asla zor değil.”

Türkiye’deki voleybol ortamının müthiş bir platform olduğuna vurgu yapan Dmitrii Bahov, bir çok güçlü takımla karşı karşıya gelindiğini belirterek, “Sahada, her oyunda en iyi şekilde mücadele etmeniz gerekiyor. Böyle bir mücadelenin içinde yer almanız sizin seviyenizi artırıyor ki, bu bir oyuncu için çok önemlidir” saptamasını yapıyor.

“Diğer takımların formalarını giyerken bir çok kez Halkbank’a karşı oynadım” diyen Bahov düşüncelerini şöyle anlatıyor:

“Kulübü, takımı çok iyi tanıdığımı düşünüyordum. Takıma dahil olduktan sonra da fikirlerim değişmedi. Burada organizasyon müthiş, voleybol seviyesi yüksek. Kulüp ve takımdaki iyi insanların da etkisiyle Halkbank, Türkiye’nin en önemli voleybol ekollerinden.

Dmitrii Bahov’un ilk yarı değerlendirmesi ve ikinci yarı öngörüsü şöyle:

“Elbette takım olarak ilk yarıda bulunduğumuz yerden mutlu değiliz. Sıralamadaki yerimiz Halkbank’ın alışık olduğu bir sıralama değil asla. İkinci devre daha çok çalışıp geri dönmek için mücadele vereceğiz. Gerçek yerimizi almak için yeterli motivasyonumuz var ve eminim başaracağız.”

Dmitrii Bahov’un idolü, güçlü Rus oyuncu Sergey Tetyukhin. “Benim için en iyi oyunculardan biri” diyor ve ekliyor:
“Olimpiyat takımında yer alma gururunu yaşayan az sayıdaki oyunculardan. Kariyerini 42 yayında bitirdi ve son sezonun son maçına kadar ilk 6 oyuncusuydu. Üstelik takımın en iyi oyuncularından biriydi.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isinbayeva, Taha ve Sporcu Tuzağı

Spor Kulüpleri ve Federasyonları Yasası TBMM’ye Geliyor