Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turundaki rakibi belli oldu.
Makedonya takımı FC Struga ve Litvanya ekibi Zalgiris Vilnius eşleşmesininde gülen taraf Zalgiris oldu. Golsüz berabere biten ilk maçın rövanşında Litvanya temsilcisi rakibini deplasmanda 2-1 yendi ve Galatasaray’ın rakibi oldu.
Galatasaray, 2. ön eleme turundan katıldığı Şampiyonlar Ligi’nde ilk maçını deplasmanda oynayacak. Sarı kırmızılılar, Zalgiris Vilnius ile 26 Temmuz Çarşamba günü LFF Stadyumu’nda karşılaşacak. Mücadelenin rövanşı ise 2 Ağustos’ta Rams Stadyumu’nda oynanacak.
Turnuvaya ikinci ön eleme turundan katılacak Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ne kalabilmesi için 3 tur geçmesi gerekiyor.