in

Manisaspor Bir Sezonda İki Kez Küme Düşebilir

TFF 2. Lig’de mücadele edecek Grandmedical Manisaspor, eski oyuncusu Ariza Makukula’ya olan borcu yüzünden FIFA’dan gelen yazı sonrası iyice sıkıntıya girdi.

Portekizli golcü Ariza Makukula’ya olan borçları yüzünden toplamda 12 puanı silinen Grandmedical Manisaspor FIFA’dan gelen “Küme düşürülmeyi görüşeceğiz” yazısıyla sarsıldı. FIFA Disiplin Komitesi’nin 28 Mayıs’ta Manisaspor kulübüne gönderdiği yazıda, “18 Haziran’a kadar Makukula’ya ödeme yapılmazsa veya yeni ödeme planı ile ilgili bir anlaşma yazısı gönderilmezse, 29 Haziran tarihinde yapacağımız FIFA Disiplin Kurulu toplantısında, Ege temsilcisinin küme düşürülüp düşürülmeyeceğini karara bağlayacağız” denildi.

Tarihi cezayla karşı karşıya gelen yönetim büyük şok yaşadı.

Daha 2. Lig’e başlamadan 3. Lig’e düşürülme tehlikesi yaşayan siyah-beyazlılar faizleriyle birlikte Makukula’ya olan 1.9 milyon Euro civarındaki borcu ödeyebilmek için kaynak arayışlarına başladı. Makukula’nın avukatı Alexis Rutman’la görüşme planlayan yönetim, sorunu çözemezse Ege ekibi Manisaspor büyük bir girdabın içine girecek. Başkan Gökay Budak, davalık oldukları futbolcuların avukatlarıyla görüşme yaptıklarını belirterek, “Futbolcularla ilgili bir sıkıntı yok. Sadece Futbol Federasyonu bizden “borcu yoktur” yazısı istiyor. Bundan dolayı yeni sezona federasyonun vereceği 3 puan silme cezası ile başlayabiliriz. Bunun dışında başka bir ceza beklemiyoruz” demişti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzonspor’da Ünal Karaman Dönemi

Talisca Defteri Kapandı