in

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Mustafa Kaplan Sistemi Değiştiriyor

MKE Ankaragücü’nde dün işbaşı yapan teknik direktör Mustafa Kaplan, ayağının tozuyla sezon başından beri 4-2-3-1 olarak uygulanan sistemde önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor.

Milli takım kamplarına giden Dever Orgill, Michal Pazdan ve Wilfred Moke’nin katılmadığı Beştepe Tesisleri’ndeki antrenmanda Mustafa Kaplan’ın 5’li defans sistemi üzerine çalıştığı öğrenildi.Defansta  Alihan Kubalas, Michal Pazdan, Ante Kulusiç’ten oluşan 3 stoperli sistemi deneyecek olan tecrübeli teknik direktör, Cebrail Karayel’i sağ kanatta, Tiago Pinto’yu da sol kanatta oynatmayı planlıyor.

Böylelikle Ankaragücü hücumdayken Cebrail ve Pinto da ileri çıkacak sistem 3-5-2 olacak.

Top rakipteyken bu oyuncuların bek olarak geriye gelmeleriyle  5-3-2’li diziliş olacak.

Orta sahayı Wilfred Moke’nin milli takımdan geç ve yorgun döneceğini hesaplayarak Ricardo, Faty, Hector Canteros, Stelios Kitsiou üçlüsüne emanet edecek olan Mustafa Kaplan, forvette de İlhan Parlak, Dever Orgill ikilisiyle gol bulmaya çalışacak.

Mustafa Kaplan’ın yeni sisteminde skora göre Wilfred Moke, Aydın Karabulut, Sedat Ağçay, Yalçın Ayhan gibi tecrübeli isimlerin yanı sıra Hasan Kaya, Alper Önal, Berke Gürbüz gibi gençler de maçın ilerleyen dakikalarında forma şansı bulabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzonspor’da Filip Novak 6 Hafta Yok

Stjepan Tomas Antalyaspor’a İmza Attı