in

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Öncelik Transfer Yasağını Kaldırmak

ORHAN KARADAĞ VİRALSPOR-ÖZEL Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, haklı oldukları bir konuda sonuca ulaştıkları için camia olarak mutlu olduklarını ve çifte bayram yaşadıklarını dile getirerek, önceliklerinin FIFA’daki üç dosyayı çözerek transfer yasağını kaldırmak olduğunu söyledi.

Koronavirüs pandemisiyle birlikte yaşanan sürecin sadece üç takımın sorunu olmadığı belirten Fatih Mert, ”En başından beri pandemi nedeniyle haksız bir rekabetin yaşandığını gündemde tuttuk. Çok sayıda kulüp de bizi yalnız bırakmadı… İlk aşama 8 kulüp bizimle hareket etti. Son dönemde ise bu sayı daha da arttı.” dedi.

Pandemi nedeniyle olağanüstü bir dönemin yaşandığını kaydeden Mert, ” Önemli olan haklı mücadelemizde sonuca ulaşmış olmak. Olimpiyatlar, Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve daha birçok uluslararası organizasyonlar iptal oldu. Biz oynamayabilirdik de. Ancak o zaman kaos olurdu. Ancak haklı kararımızın arkasında durduk. Süper Lig ve TFF 1. Lig’den çok sayıda kulüp başkanıyla sürekli görüştük. Kulüp başkanları arayarak bizi desteklediklerini ifade ettiler.” diye konuştu.

Sarı lacivertli kulübün başkanı Fatih Mert, kulüp olarak önceliklerini ise şöyle sıraladı:

”İlk önceliğimiz FIFA’daki üç dosyayı çözüp, transfer yasağını kaldırmak… Bununla aynı önemde olan teknik direktör sorunumuzu çözmek. Camiaya uyum gösterecek ve camianın büyüklüğünü taşıyabilecek bir teknik adamla en kısa sürede sözleşme imzalayacağız. Yönetim olarak bazı isimleri aramızda konuşuyoruz. Ancak şu ana dek kimseyle bir görüşme yapmadık.”

Başkan Mert, tüm camianın Kurban Bayramı’nı en samimi duygularla kutladığını ifade ederek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geçmişten Günümüze Süper Lig Takımları

Trabzonspor’a Sürpriz Teknik Direktör Adayı