Türkiye Futbol Federasyonu Prfesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Ankaragücü’ne deplasmanda oynanan Pendikspor karşılaşmasında taraftarının neden olduğu olaylar gerekçesiyle para ve seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi cezası verdi.
PFDK ceza gerekçesinde, ”MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, 25.12.2023 tarihinde oynanan SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş.-MKE ANKARAGÜCÜ Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 140.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜN A blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.