in

GüldümGüldüm

Trabzon’a 3 Puan İçin Gideceğiz

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, “Bundan sonraki bütün maçlarda hedefimiz 3 puan. Trabzon’a da 3 puan için gideceğiz” dedi.

Başkan Fatih Mert, Başakşehir maçında atılan ikinci golün yanlış bir ofsayt kararıyla iptal edildiğini söyledi.

Atila Turan’ın yaptığı ortanın doğrudan kaleye giderek gol olduğunu anlatan Mert, “Attığımız ikinci golde hakemin VAR’a gitmemesi ya da VAR’daki hakemlerin orta hakemi pozisyonu izlemeye çağırmaması çok enterasan. Maçın kaderiyle oynadı bu pozisyon. Ofsayt nedeniyle golümüz iptal edilmese 25. dakikada 2-0 öne geçecektik. Ligde bir sürü dengeyi değiştirecek bir sonuç olacaktı. İkinci golümüz verilseydi ligin üst ve alt tarafında dengeler değişecekti. Maçın kaderiyle oynanan kararlar verildi. Biz Başakşehir’e bu golün aynısını İstanbul’da attık. O gol verilmişti. Atila Turan’ın attığı golü ise vermediler, çok yazık oldu.” ifadelerini kullandı.

Mert, maç boyunca Medipol Başakşehir kulübesinden maçın hakemine ciddi baskı yapıldığını ifade etti.

Karşılaşmanın seyircisiz olduğu için kulübeden yapılan itirazların protokol tribününden net duyulduğunu anlatan Başkan Mert, “Eski hakemler de maç içinde mesajlar attılar, pozisyonun ofsayt olmadığı, yüzde yüz gol olduğu şeklinde. Erken penaltı kazanmamızdan sonra hakem biraz daha takdir haklarını Başakşehir’den yana kullandı. Medipol Başakşehir kulübesi de hakeme çok ciddi baskı yaptı. Seyircisiz olduğu için yukarıdan çok net duyuyoruz bu sesleri. Çok ciddi bir şekilde hakeme baskı uyguladılar ve hakem de bu baskının altında kaldı, diye düşünüyorum. Hakem, ikinci golü vermeyerek ve takdir haklarını Başakşehir lehine kullanarak maalesef maçın sonucuna yüzde yüz etki etti” diye konuştu.

Fatih Mert, ligde kalmak için kalan 6 haftanın önemine vurgu yaparak her maçı kazanmak için sahaya çıkacaklarını dile getirdi.

Geçen hafta Gaziantep FK karşısında ikinci yarıda, Medipol Başakşehir maçında ise ilk devrede oynanan futbolun umut verici olduğunu vurgulayan Başkan Fatih Mert, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Biz ilk yarının sonunda yaptığımız transferlerle farklı bir takım kurduk. Herkes ilk yarıdaki Ankaragücü’nün olmadığını biliyor. 6 maçımız var ve bunların 4’ünü almak zorundayız. Haftaya şampiyonluğa oynayan Trabzonspor’la oynayacağız. Bizim puana, puanlara ihtiyacımız var. Bundan sonraki bütün maçlarda hedefimiz 3 puan. Trabzon’a da 3 puan için gideceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akhisarspor Şokta… Yılmaz Vural Dahil 12 Kişinin Testi Pozitif

Gençlerbirliği Kayseri’den Eli Boş Dönüyor