UEFA Avrupa Ligi’nde 2. hafta karşılaşmaları bugün oynanacak.
FENERBAHÇE-SPARTAK TRNAVA
Türkiye’yi temsil eden takımlardan Fenerbahçe, D Grubu’nda Slovakya’nın Spartak Trnava takımını saat 19.55’de Ülker Stadı’nda ağırlayacak.
Karşılaşmayı, Almanya Futbol Federasyonundan Tobias Welz yönetecek.
Sarı lacivertliler, grubunda oynadığı ilk karşılaşmada Dinamo Zagreb’e deplasmanda 4-1 mağlup olmuş, Spartak Trnava ise Belçika temsilcisi Anderlecht’i evinde 1-0 mağlup etmişti.
Çaykur Rizespor maçında forma giyemeyen Martin Skrtel’in iyileşip takıma katılması sonrası Fenerbahçe’de Spartak Trnava karşılaşması öncesi sakat ya da cezalı futbolcu bulunmuyor.
Konuk ekipte ise Boris Godal, Matius Conka ve Anton Sloboda’nın sakatlıkları bulunuyor.
TV Yayını beIN Sports 1
Muhtemel 11’ler
Fenerbahçe: Volkan, Isla, Skrtel, Reyes, Hasan Ali, Jailson, Eljif, Ayew, Benzia, Valbuena, Slimani
Spartak Trnava: Chudy, Kadlec, Toth, Janso, Kulhanek, Oravec, Rada, Chanturishvili, Grendel, Jirka, Bakos
MALMÖ-BEŞİKTAŞ
Beşiktaş ise I Grubu’nda İsveç ekibi Malmö’ye saat 22.00’de konuk olacak.
KarşılaşmayI Makedonya Futbol Federasyonundan hakem Aleksandar Stavrev yönetecek.
I Grubu’ndaki ilk maçta Norveç’in Sarpsborg ekibini 3-1 mağlup eden siyah beyazlı takım, bu maçı kazanarak ikide iki yapmaya çalışacak.
Siyah beyazlı ekibin rakibi Malmö ise gruptaki ilk karşılaşmasında Belçika temsilcisi Genk’e deplasmanda 2-0 mağlup oldu.
Beşiktaş’ta sakatlığı olan Tolga Zengin ile Adriano Correia kadroda bulunmuyor.
TV Yayını Belli değil
Muhtemel 11’ler
Malmö: Viitala, Vindheim, Nielsen, Bengtsson, Safari, Lewicki, Bachirou, Christiansen, Rieks, Antonsson, Rosenberg
Beşiktaş: Karius, Gökhan Gönül, Pepe, Vida, Caner, Atiba, Oğuzhan, Ljajic, Quaresma, Lens, Babel
STANDART LIEGE-AKHİSARSPOR
Akhisarspor da J Grubu’nda Belçika temsilcisi Standard Liege ile saat 22.00’de deplasmanda karşılaşacak.
İlk maçında Krasnodar’a 1-0 yenilen Akhisarspor ,Avrupa’daki ilk puanlarını almak için Belçika’nın güçlü takımı Standart Liege karşısında.
Temsilcimizde sakat Serginho’nun yanı sıra Avrupa Ligi kadrosunda yer almayan Bokila ve Larsson da forma giyemeyecek.
Dufrasne Stadı’nda oynanacak mücadelenin hakemi Manuel Shuettengruber
Muhtemel 11’ler
Standart Liege: Ochoa, Cavanda, Oimirot, Carcela, Marin, Agbo, Djenepo, Fai, Lifis, Sa
Akhisarspor: Fatih, Vrsajevic, Mustafa, Caner, Kadir, Eray, Sissoko, Güray, Manu, Regattin, Seleznov
Ligde ikinci hafta maçlarının programı şöyle:
17.50 Astana (Kazakistan) – Rennes (Fransa)
19.55 Zürih (İsviçre) – Ludogorets (Bulgaristan)
19.55 Bayer Leverkusen (Almanya) – AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi)
19.55 Salzburg (Avusturya) – Celtic (İskoçya)
19.55 Rosenborg (Norveç) – Leipzig (Almanya)
19.55 Zenit (Rusya) – Slavia Prag (Çekya)
19.55 Bordeaux (Fransa) – Kopenhag (Danimarka)
19.55 Anderlecht (Belçika) – Dinamo Zagreb (Hırvatistan)
19.55 Fenerbahçe – Spartak Trnava (Slovakya)
19.55 Karabağ (Azerbaycan) – Arsenal (İngiltere)
19.55 Vorskla Poltava (Ukrayna) – Sporting Lizbon (Portekiz)
19.55 Milan (İtalya) – Olympiakos (Yunanistan)
19.55 Real Betis (İspanya) – Dudelange (Lüksemburg)
22.00 Glasgow Rangers (İskoçya) – Rapid Wien (Avusturya)
22.00 Spartak Moskova (Rusya) – Villarreal (İspanya)
22.00 Eintracht Frankfurt (Almanya) – Lazio (İtalya)
22.00 Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) – Olympique Marsilya (Fransa)
22.00 Sarpsborg (Norveç) – Genk (Belçika)
22.00 Malmö (İsveç) – Beşiktaş
22.00 Standard Liege (Belçika) – Akhisarspor
22.00 Krasnodar (Rusya) – Sevilla (İspanya)
22.00 Jablonec (Çekya) – Dinamo Kiev (Ukrayna)
22.00 Chelsea (İngiltere) – Vidi (Macaristan)
22.00 BATE Borisov (Belarus) – PAOK (Yunanistan)