in ,

5-6 Oyuncuyla Yollarımızı Ayıracağız

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Spor Toto Süper Lig’de ilk yarının sona ermesinin ardından bir değerlendirme yaptı.

Orman, flaş açıklamalarda bulunurken Pepe’nin ardından siyah beyazlı ekipte 5-6 oyuncu ile daha yolların ayrılacağını açıkladı.

Fikret Orman’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Artık gençleşmeye yöneldik. Sizinle kontratı olan futbolcu hedefinden saptığı zaman biraz ağızları konuşmaya başlıyor ayakları konuşmayı bırakıyor. Bireysel hesaplara, bireysel kariyerlerine yöneliyor. Takım hedefinden uzaklaşılıyor böylece. Şu anki gerçeğimiz bu.”

Geçen sezon ilk yarı çok puan kaybettik. Galatasaray’ı yensek şampiyon olabilecekken, yenildik ve dördüncü olduk. Bunu beklemiyorduk. Döviz yükselince kadromuz şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi için kuruluydu. Bu, sıkıntı oluşturdu.”

“Pepe’nin yıllık maliyeti Beşiktaş’a 4.5 milyon euro’ydu. Performansından memnun değildik. Ayrıca babasıyla ilgili bir sağlık durumu vardı. Sadece Pepe değil, devre arasında 5-6 oyuncuyla daha yollarımızı ayıracağız. Günü gelince açıklama yaparız.”

“Burak Yılmaz için konuş konuş dilimde tüy bitti. Neden sadece Beşiktaş? Galatasaray’ın santrforu yok. Neden Galatasaray’a sorulmuyor? Burak Yılmaz, Beşiktaşlı. Beşiktaşlılığını da gizleyen birisi değil. Babası da çok iyi Beşiktaşlıdır. Bunları söylüyorum ama söylemem transfer edeceğiz anlamına gelmez.”

“2 veya 3 oyuncu alacağız. Şenol Güneş ile bir toplantı yapacağız. Eksik yerleri, gerekli yerleri konuşacağız ve gerekli hamleleri yapacağız. 1 veya 2 stoper alacağız. Oğuzhan Özyakup çok iyi çocuktur. İyi bir futbolcu, 3 senedir kaptan. Ondan beklentimiz çok yüksek ama 1 senedir ortada çok fazla yok.”

“Şenol Hoca ile sözleşmemiz sezon sonuna kadar devam ediyor. Benim başkanlık dönemim de sezon sonuna kadar devam ediyor. Benden sonra gelecek kişiler buna göre strateji yapmasınlar diye buna göre sözleşme yaptım.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü 2 Ocak’ta Toplanıyor

İlk Yarı Sıralaması Şampiyon ve Düşenler İçin Büyük Ölçü