in ,

GRUPTAN NASIL ÇIKARIZ?

2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda mücadele veren Türkiye, gruptaki 8 maç sonunda topladığı 14 puanla 3. sırada yer alıyor.

Grubunda iki maç daha oynayacak olan Türkiye, Rusya’da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası’na doğrudan katılabilmek için grubu lider olarak  tamamlamak zorunda.

İkincilik ise play off kapısını açabilir.

Şu anda 3. sırada yer alan A Milli Takım’ın bulunduğu grupta liderlik koltuğunda 16 puanlı Hırvatistan yer alıyor. İkinci İzlanda’nın da 16, dördüncü Ukrayna’nın ise 14 puanı bulunuyor.

Ay yıldızlılar, gruptaki kalan iki maçını Eskişehir’de İzlanda ve deplasmanda Finlandiya ile oynayacak.

Türkiye son iki maçtan 6 puan alırsa 20 puana ulaşıyor ve son gece oynanacak Ukrayna – Hırvatistan maçı berabere biterse grubu lider bitirmeyi garantiliyor.

A Milliler kalan iki maçını kazanması halinde en kötü ihtimalle grubu ikinci sırada tamamlayarak play off aşamasına katılmaya hak kazanacak.

DÜNYA KUPASI ELEME FORMATI

Dünya Kupası’na Avrupa’dan ev sahibi Rusya dışında 13 takım katılacak. 13 takımın 9’u, grup aşamalarını lider olarak tamamlayan takımlar olacak.

Gruplarını ikinci sırada tamamlayan 9 takım ise topladıkları puanlara göre kendi aralarında sıralanacak. Bu 9 takım arasında en son sırada yer alan, yani ‘en kötü ikinci’ takım organizasyona otomatikman veda edecek. Geri kalan 8 takım ise play off oynama hakkı elde edecek.

İkinci takımların belirlenmesindeki kriterler ise öncelik sırasına göre şöyle olacak:

1) En çok puan toplayan

2) En yüksek averaja sahip olan

3) En çok gol atan

İki maçlı play off eşleşmelerini kazanan dört takım, Dünya Kupası finallerine katılmaya hak kazanacak.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BALIKESİRSPOR’DA TRANSFER ÇALIŞMASI

TARTIŞTIK, ÇALIŞTIK, KAZANDIK