in

Yüreği Yeten Varsa Gelsin

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah beyazlı kulübün Divan Kurulu’nda yaptığı konuşmada çok sert ifadeler kullandı.

Fikret Orman, şunları söyledi:

“Altı senedir başkanlık görevini yürütüyorum. Kırktan fazla Genel Kurul ve Divan Kurulu Toplantısı bu süreçte yaşandı. Zor bir dönemde göreve geldik ve zor dönemler atlattık. Zor günlerde en büyük destekçimiz taraftarlarımızdı. Türkiye’de ve CAS’ta davalar, Avrupa’dan men ve feda sezonundan bugünlere geldik. Vodafone Park’ı yaptık, kulübü yeniden yapılandırdık ve atılımlar yaptık. Kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Her zaman birleştirici bir insan olmaya çalıştım.

Tribünler ‘Fenerbahçe maçına çıkma’ derken biz de çıkmazken ne ara ‘Yönetim Beşiktaş’a sahip çık’ noktasına geldik? Daha sonra ‘Yönetim bu takım senin eserin’ sloganı çıktı. Formaya üçüncü yıldızı eklerken Avrupa’da önemli başarılar elde ederken bu takım bizim eserimiz değil ama bir maç kaybedince takım bizim eserimiz oldu. ‘Cimri başkan’, ‘Bonservis sevmeyen başkan’ gibi lakaplar takılırken şimdi de ‘Paralar nerede başkan’ deniyor.

Hiçbir zaman taraftarlara oynamadım. Hep doğru olanı yapmaya gayret ettim. Yalanlarla insanları etkilemeye çalışanlar, varsa projelerini anlatsınlar. Beşiktaş’ta iktidar mücadelesi sandıkla olur. Ben de iktidar mücadelesini sandıkta verdim.

Üçüncü şampiyonluğu kovalamak yerine bütçeyi kısmalıydık belki. Döviz kurunun bu seviyelere geleceğini tahmin edemedik.

2019 Mayıs ayında seçim var ve ben de adayım. Gelin siz de aday olun. Yüreği yeten varsa gelsin. Hodri meydan. İnanın şu söylediğime aday bulamayacaklar, aday çıkamayacaklar. Beni itibarsızlaştırarak bu işler olmaz. Biz bu göreve tırnaklarımızla kazıya kazıya geldik. Beşiktaş için çalışmaya devam edeceğiz. Pusu kültürüne sahip olanlar Beşiktaş’ın kötü gitmesini bekliyor.

Taraftarlarımızı kandıranlara ve bize sahip çıkmayanlara kırgınım. Maçın otuzuncu dakikasında futbolcumuzu yuhalamak ne zaman kültürümüz oldu? Beşiktaş tarihinden daha fazla oyuncu satışı bizim dönemimizde gerçekleşti. Beşiktaş’ın parasını yediğimize dair bir tane fatura çıkartsınlar. Tek dertleri ağzımdan çıkacak kötü laflarla taraftarları yönlendirmek. Elinde belge olup da çıkartmayan namerttir.”

Öte yandan Beşiktaş’ın borcu da belli oldu.

Mevcutlar ve alacaklar toplamı 376 milyon 157 bin TL olarak belirlenirken, borçlar toplamı 2 milyar 495 milyon 267 bin TL olarak hesaplandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Metin Türel Hayatını Kaybetti

Ankaragücü’nde Kubilay Sevinci