in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Ankaragücü de Bu Kadar Kolay Olmasını Beklemiyordu

TFF 1. Lig’de Ankaragücü, Türk futbolunun lokomotifi kulüplerinden Bursaspor karşısında deplasmanda zorlanmadan 4-0’lık galibiyete ulaşmayı bildi.

Başkent temsilcisi daha mücadelenin başında oyuna ağırlığını koydu ve bu farklı sonuçla zirve mücadelesi veren rakiplerine de gözdağı verdi.

Tek hedefi Süper Lig’e dönmek olan Ankaragücü, bu plan doğrultusunda ilk 7 haftalık bölümde yenilgisiz yoluna devam ediyor.

Sarı lacivertliler deneyimli oyunculardan kurulu kadrosuyla ve klas golcüsü Eren Derdiyok’un sayılarıyla puanları hanesine yazdırmayı başarıyor.

Ankaragücü, Bursaspor deplasmanın giderken, 3 puanın hiç de bu kadar kolay kazanılacağını düşünmüyordu.

Ancak Başkent temsilcisinin özellikle kanatlardan geliştirdiği ataklarda Eren Derdiyok’a gelen her top ağlara gitti.

Ligin geride kalan bölümünde henüz rakiplerin önlem geliştiremediği Erdem’in duran toplardan yaptığı bitirici gollük paslardan birisine bu karşılaşmada da tanık olduk.

Şu ana dek üçüncü teknik direktörü ile yoluna devam eden ”Sorunlar yumağı” Bursaspor ise bir türlü istikrarı yakalayamazken, bu karşılaşma sıkıntıların en azından bir süre daha devam edeceğini gösterdi.

Mücadelede Ankaragücü ne kadar kendinden emin, ne kadar organize ise Bursaspor ise kelimenin tam anlamıyla darmadağındı.

Ancak şunu da söylemekte yarar var…

Geçen sezon Gençlerbirliği’nde iş işten geçtikten sonra göreve gelen teknik direktör Özcan Bizati, tüm olumsuzluklara karşın takımın başında olduğu dönemde oynattığı oyun, aldığı sonuçlar ile büyük takdir toplamıştı. Bizati’nin kısa sürede Bursaspor’un dertlerine derman olacağına inancım tam.

Sonuç olarak, ”Kardeşler buluşmasında” Ankaragücü karşılaşmayı farklı kazanarak yoluna dolu dizgin devam ederken, Bursaspor sorunlarıyla baş başa kaldı.

ORHAN KARADAĞ

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Bursa’da Farklı Kazandı

Necati Erkmen: Bizim İçin Güzel Maçtı